„Kalėdų belaukiant“

 Paskelbta 2018-12-17

         Tamsūs ir ilgi gruodžio vakarai nuteikia laukimui. Laukimui kažko nepaprasto. Adventas…

       Adventas – tai prieškalėdinis susikaupimas. Svarbu kiekvienam pajusti advento ramybę. Išlikęs paprotys, laukiant Kalėdų, ilgais vakarais susirinkti draugėn, paklausyti muzikos, poezijos, pasakyti vienas kitam gerą žodį, įprasminant Jėzaus Kristaus atėjimo – gimimo – laukimą.

         Pasveikinti su artėjančiom šventėm ir kartu pavakaroti į mūsų darželį atvyko Palangos St. Vainiūno muzikos mokyklos mokiniai ir jų mokytojos Virginija Juškienė ir Birutė Čepienė.

 

 

 

Išradingai paminėta sveikos mitybos diena

 Paskelbta 2018-12-14

         Lapkričio 8-ąją buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Renginio metu vaikai buvo mokomi atskirti sveiką ir nesveiką maistą, sužinojo iš kokių vaisių ir daržovių galima išsispausti šviežių ir sveikų sulčių, kokių vitaminų turi vaisiai ir daržovės. Drauge su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Alma Valaitiene, vaišinome grupės vaikučius daržovių, vaisių sultimis.

Indrė Steponavičienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

 

 

Projekto „Žibintų šviesoje“ atidarymas

 Paskelbta 2018-12-14

                    Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodos „Žibintų šviesoje“ pristatymas prasidėjo š. m. gruodžio 12 dieną lopšelio-darželio „Sigutė“ salėje, kurį vedė auklėtojos Eglė Slaninaitė-Bučnė ir Laureta  Dominauskienė. Po parodos pristatymo salėje vaikai su tėveliais, auklėtojomis nešini šviečiančiais žibintais keliavo į Šventosos biblioteką, kurioje Aušra Toliušienė padėkojo viesiems dalyvavusiems ir kūrusiems žibintus. Šioje parodoje aktyviai dalyvavo Palangos miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų „Žilvinas“, „Pasaka“, „Nykštukas“, „Sigutė“ vaikai, tėveliai ir auklėtojos.

 Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodą „Žibintų šviesoje“ organizavo

vyr. auklėtoja Aušra Toliušienė,

metodininkė Nijolė Grinevičienė,

priešmokyklinio ugdymo pedagogė, metodininkė Alma Valaitienė,

auklėtoja Eglė Slaninaitė–Bučnė, auklėtoja Laureta Dominauskienė. 

 

 

 

Šviesos ir žodžio šventė

 Paskelbta 2018-11-20

                 Lapkričio 12–18 d. vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau – Šiaurės šalių biliotekų savaitė), kurios tema „Šiaurės herojai“. Tai Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis garsinį skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą.

               Mažieji „Drugeliai“ kartu su auklėtoja Alma Valaitiene ėjo į Šventosios pagr. mokyklą kur bibliotekos skaitykloje klausėsi mokinių ir mokytojų balsu skaitomos švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams „Superherojų vadovas“. Šventės metu vaikai piešė bei spalvino įvairių knygų superherojus, iš kurių skaitykloje parengta paroda. Kai knygutė jau buvo perskaityta, darželinukai parodė meninę programėlę, kurią mokiniai  įvertino garsiais plojimais. Šventės pabaigoje, auklėtoja Alma supažindino darželinukus su būsimąja pirmokų mokytoja Meilute.

                 Vaikai į darželį grįžo gerai nusiteikę, kupini džiaugsmo, bei naujų įspūdžių.

Alma Valaitienė, projekto organizatorė

 

 

 

Edukacinė išvyka į „Mini zoo“

 Paskelbta 2018-11-15

         Džiaugiamės, kad mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Boružėlių“, „Drugelių“ grupių vaikai su auklėtojomis Laureta Dominauskiene, Alma Valaitiene, Rita Žukauskaite š. m. lapkričio 12 dieną turėjo galimybę aplankyti HBH pramogų centro mini zoo ir susipažinti su gyvūnais ir paukščiais. Tai Palangos miesto savivaldybės remiama saviraiškos programa „Mini zoologijos sodelis“, kurią pateikė auklėtoja Laureta Dominauskienė.

       Gyvūnai suteikė vaikams daug džiaugsmo bei gerų emocijų. Vaikai susipažino natūralioje aplinkoje su gyvūnais, galėjo juos ne tik pamatyti, bet ir paglostyti, pažinti jo charakterį, gyvenimo sąlygas, susipažinti su šėrimo ypatumais. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai galėjo susipažinti su gyvūnų, paukščių skleidžiamais garsais, atskirti gaidį nuo vištos, bei pamatyti gyvūnų ir paukščių gyvenimą ir jų jauniklius iš arti. Taip pat skiepijome meilę, draugiškumą gyvūnams, skatinome rūpintis ir juos globoti.

 

 

 

 

Spalvotas ir dosnus ruduo

 Paskelbta 2018-10-05

          Širdį džiugina rudens gėlės, šarmota žolė, medžių rūbas, lapų čežesys gatves užtvindęs ir vėjas beldžiasi į langus ir į širdį.

         Rudenėlis turtingas, surinko į spalvingą kraitę – daržovių, vaisių, grybų. Dosniai dalija derlių, kurį išradingai panaudoję vaikai ir jų artimieji nustebino savo kūrybinių darbų išradingumu, kūriniai papuošė foje lietingomis ir darganotomis dienomis.

         Rudens gėrybės – sveikatos šaltinis, pilnomis rieškutėmis semiame vitaminus, gerą nuotaiką. Vaikai pasivažinėjo ,,Sveikatos traukiniu”.

        Geriausiai vaisių ir daržovių naudą atspindi mitybos piramidė, kurią nagrinėdami vaikai pamatė, kad jų reikia valgyti daug ir kasdien. 

         Dėkojame už sveikinimus, dalyvavimą grupės veikloje.

         Spalvoto ir  nuotaikingo  rudens!

„Drugelių” grupės auklėtojos  Rita ir Alma

 

 

 

 

 

„SUDIE VASARĖLE – SVEIKAS RUDENĖLI“

 Paskelbta 2018-09-05

         Rugsėjo 3 dieną, Palangos lopšelis-darželis „Sigutė“ palydėjo vasarėlę ir pasitiko rudenėlį šventiniu rytmečiu „Sudie vasarėle – sveikas rudenėli“. Renginyje aktyviai dalyvavo vaikai, grupių auklėtojos, naujokų tėveliai.

         Vaikai sutiko naujus mokslo metus aktyviai dalyvaudami pramogų kampeliuose. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė pristatė pramogų kampelį: didelio piešinio piešimas ir sportinė rungtis priešmokyklinukams. Auklėtoja Eglė Slaninaitė-Bučnė grožio kampelyje piešė vaikams personažus ant veidukų. Auklėtoja Aušra Toliušienė su vaikais piešė kreidelėmis ant asfalto, puošė darželio taką. Auklėtoja Laureta Dominauskienė pūtė muilo burbulus pramogų kampelyje. Muziką ir daineles šventei parinko meninio ugdymo mokytoja Jūratė Dočilovienė.

 

 

 

 

Sporto šventė

Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti

„GERO VĖJO“

 Paskelbta 2018-06-04

         2018 m. birželio 1 d. darželio vaikai „ieškojo vėjo“, suradę kartu su „Vėju“ linksmai sportavo, siautė, išdykavo.

       Šventei geros nuotaikos suteikė vėjo malūnėliai, kurie palikti gėlių darželyje. Vėjas vaikus pavaišino vaisiais ir daržovėmis.

        Šventę vedė: auklėtoja Laureta Dominauskienė ir „Vėjas“ auklėtoja Aušra Toliušienė.

 

 

 

IŠEINAME Į DIDĮ KELIĄ

 

Kaip ir paukščiams, mes jums palinkėsim

Šiandien tako šviesaus per erdves.

Te šie žodžiai į gėrį ir šviesą

Kuo tiesiausiai visus jus nuves.

Ir te pasakų mėlynos pilys,

Jūsų vaikiškas juokas skambus

Tartum kraitis į ilgą kelionę

Jus lydės ir jums kelrodžiu bus.

         Tą ypatingą gegužės 29 d. 20 ,,Drugelių” grupės vaikų atsisveikino su darželiu.

        Tėveliams džiugu, kad jų vaikučiai paaugo, pradės žengti pirmus žingsnius į savo kitą gyvenimo etapą, į mokyklą. 

       Rugsėjį suskambėju skambučiui, jie pirmą kartą peržengs mokyklos slenkstį ir klausysis jau mokytojos sakomų tiesų, jų lauks nauji patyrimai, įspūdžiai, nuotykiai.  

        Linkime vaikams įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros. Tegul nerūpestinga vaikystė jiems leidžia dar pabūti vaikais.

        Tėveliams, bendruomenei dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą, už gero linkinčius žodžius, palaikymą ir supratingumą per visus šiuos metus.

       Būsimiems pirmokams ir jų tėveliams ištvermės, ryžto, geros nuotaikos ir kantrybės žengiant

Didžiu mokslo ir žinių keliu.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Alma ir Rita

 

 

Atvelykio šventė 

 Paskelbta 2018-04-13

Pažadinus, kas buvo užmigdyta                                                          

Atvelykio saulė patekėjo rytą.

Prikėlė žolę, medį, plūkės žiedą,

Ir vis linksmiau per aukštą dangų rieda.

          Balandžio 9 dieną priešmokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupės vaikai sugužėjo į darželio kiemą, pasidžiaugti pavasario ženklais ir pranašais. Prisiminė liaudies tradicijas ir papročius, švenčiant Vaikų Velykėles. Vaikai pajautė judėjimo džiaugsmą, patikrino margučių stiprumą, žaidė įvairius liaudies žaidimus, dainavo dainas, dalyvavo smagioje viktorinoje „Pavasario ženklai ir pranašai“.

 

 

 

ŠVENTINIS KONCERTAS

    Paskelbta 2018-03-13

100 VYTURĖLIŲ LIETUVĄ PRIKĖLĖ“

skirtas Kovo 11 -ai paminėti, vyko Šventosios pagrindinės mokyklos salėje kovo 9 d. 16.30 val.

         Kovo 11 d. buvome vieningi, bebaimiai, troškome būti laisvi. Tad šią gražią ir svarbią kiekvienam lietuviui pavasario dieną pasidžiaukime atkurta nepriklausoma valstybe, palinkėkime vienas kitam tvirtybės ir ryžto išlikti oriais savo tautos vertybių puoselėtojais. Šią ypatingą dieną trumpam pamirškime rūpesčius, džiaukimės ir didžiuokimės, kad esame laisva Tauta! – kalbėjo auklėtoja Aušra Toliušienė.

         Nuskambėjus tautinei giesmei, vaikų tėveliai ir svečiai klausėsi koncerto, šventinį renginį vainikavo „vyturėlių trispalvėlė“ darželio kieme.

Gyvenkim ir mylėkime pasaulį!

Didžiuokimės tėvyne Lietuva!

Iškelkim laisvės Vėliavą į saulę

Ir būkime viena stipri šeima.

 

         Dėkojame vaikučiams už koncertą, tėveliams atėjusiems pasiklausyti koncerto ir vyturėliais papuošusius mūsų darželį.

 

 

 

 

Svečiuose Velykų bobutė

 Paskelbta 2018-03-09

         „Boružėlių“ grupės vaikus margučių ridenti pakvietė Velykų bobutė ir vištelė Baltukė.

         Vaikai inscenizavo pasakojimą apie kiaušinuką, minė mįsles, dainavo daineles, lenktyniavo estafetėse.

         Kiaušinius margino  trimis tautinės vėliavos spalvomis. Velykė vaikus apdovanojo šokoladiniais boružiukais. 

 

 

 

„L i e t u v a  vaiko  akimis“

 Paskelbta 2018-02-19

Mes sveikinam Lietuvą šalelę nuėjus 100 metų kelią.

        Pasipuošę trispalvėmis, šypsenomis ir gera nuotaika vasario 15 d. šimtmečio minėjime dalyvavo darželio vaikučiai.

      Susikaupę klausėsi lietuviškos giesmės, dainavo daineles, deklamavo, žaidė žaidimus, suko ratelius. Aiškinosi simbolikos reikšmes, minė mįsles, susidomėję klausėsi šalies istorijos.

         Šventę vainikavo vaikų linkėjimai Lietuvai.

 

 

 

Užgavėnės „Pavasario belaukiant“

    Paskelbta 2018-02-12

          2018 m. vasario 12 d. žiemos išlydėjimo ir pavasario pasitikimo šventėje, persirengėliai vijo žiemą ir kvietė pavasarį. Daug jėgų pareikalavo Kanapinio ir Lašininio kova, nes nė vienas nenorėjo nusileisti. Galų gale kova buvo laimėta Kanapinio ir sutarta maitintis saikingai ir sveikai.

Šeimininkės vaišino skaniais blynais.

  

 

 

 

Sausio 13-osios paminėjimas „Sigutėje“

    Paskelbta 2018-01-12

         Šiandien L/d „Sigutė” santūriai ir gražiai vyresniųjų grupių vaikai, prisisegę neužmirštuolės žiedą, rinkosi į darželio salę paminėti Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos. Degančių žvakelių šviesa rodo, kad atmintis gyva, pagarba žuvusiems už laisvę liko mūsų širdyse.

         Pagarbiai klausėmės Lietuvos Tautinės giesmės, Eurikos Masytės atliekamos dainos „Laisvė”. Diskutavome kaip vaikai supranta žodį – Laisvė, prisiminėme ką tėveliai pasakojo apie Sausio 13-ąją, kodėl svarbi Lietuvai laisvė, lietuvybė, kalba, teritorinė nepriklausomybė. Vaikai pasakojo kaip jie brangina savo šalį – Lietuvą, ją atvaizdavo piešiniuose, meilę Tėvynei reiškė deklamuotuose eilėraščiuose. 

  

 

 

Belaukiant Kalėdų

Adventiniai renginiai

   Paskelbta 2017-12-18

         Adventas – ramybės ir susikaupimo metas, paslaptingas ir mistiškas laikas, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Labai džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką.

         Laukdami Kalėdų, priešmokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtojomis žaidė ramius žaidimus, klausėsi pasakų, inscenizavo, patys kūrė, išmoko minti mįsles, sekti ir kurti pasakas. Didžiausia staigmena – tai Vilkas Pilkas (Gabrielės tėtis Rimas), kuris vaikus nustebino savo paslaptingu apsilankymu, išraiškingu tiek apranga tiek ir balso intonacija, pasakos „Trys paršiukai” sekimu. Vaikai liko sužavėti ir nustebinti.

         Priešmokyklinukai labai kūrybingi, mėgsta piešti, lipdyti, aplikuoti. Dabar jų piešiniuose vyrauja žiemos tema: papuoštos žaisliukais eglutės, dovanos, seniai besmegeniai, nykštukai, miško žaliaskarės. Namuose kartu su tėveliais, broliais ir sesėmis vaikai gamino po eglutę parodai „Tai eglutė, tai graži“. Kokie sumanūs darbeliai papuošė mūsų grupės holą! Čia ir smaližių eglė, ir paslaptinga, ir miško eglutė iš kankorėžių, ir prieskoninė eglutė, kuri tikrai kvepia Kalėdomis. Pasigrožėkime visi – paroda veiks iki gruodžio 29 dienos.

         Advento laikotarpiu grupėje labiau stengiamės būti draugiškais, vis dažniau pasakydami vienas kitam ką nors gero, palinkėdami geros dienos, daugiau žaidžiame ramius žaidimus, dainuojame liaudies dainas. Džiaugiamės Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunųjų muzikantų pasirodymu, kuriuos ruošė mokytojos Virginija Juškienė ir Birutė  Čepienė.  Po koncerto pakvietus padainuoti mūsų vaikus, priešmokyklinės grupės vaikai mielai atliko savo pamėgtas dainas „Sniego senio pokštai“, „Nykštukas Ledinukas“, „Kur dainų namai“. Jiems pritarė buvę mūsų ugdytiniai dabar jau Šventosios pagrindinės mokyklos moksleiviai.

         Gruodžio 15 dienos popietę pasikvietėme tėvelius, močiutes kartu susiburti ir prisiminti kaip seniau žmonės laukdavo Kalėdų, kokie papročiai vyravo, kokius žaidimus žaisdavo. Mūsų grupės vaikai dainavo dainas apie žiemą, deklamavo eilėraščius, linkėjo gražių artėjančių švenčių. Auklėtoja Rita žaidė su vaikais liaudies žaidimus, ratelius, minė mįsles, drąsino vaikus deklamuojant eilėraščius, sakant palinkėjimus artėjančių švenčių proga.

         Visiems, išeinantiems iš šios popietės, linkėjome išsinešti dalelę Kalėdų džiaugsmo, artimo meilės, atjautos silpnesniems, susikaupimo ir nuoširdaus bei šilto pasibuvimo šeimos ratelyje.

Auklėtoja Alma Valaitienė

 

 

 

  

Nutieskim taką iš širdies į širdį

  Paskelbta 2017-12-15

         Gruodžio 15 dieną vyko šiltas, malonus pabendravimas Adventinėje popietėje kartu su šeimos nariais. Vaikai linkėjo gražiai, ramiai sulaukti pačių gražiausių švenčių, šv. Kalėdų. Žaidė liaudies žaidimus, ratelius, dainavo dainas apie sniegą, Sniego senio pokštus, nykštuką Ledinuką, o pabaigai sudainavo Vakaro giesmelę, kuri nuteikė visus daugiau laiko leisti drauge, dažniau pasakyti gražius žodelius vienas kitam, atleisti, susitaikyti. Išeidami išsinešti trupinėlį gerumo, nuoširdumo ir artimo meilės.

 

  

„Plokščiapėdystės profilaktika – mankšta pėdutėms!‘

  Paskelbta 2017-12-14 

2017 m. gruodžio 13 d. po vaikų miegelio, atvyko Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistė Alvita Burdziūtė. Drauge su mažaisiais mankšino pėdutes.

_____________ 

https://www.facebook.com/palangosvsb

 

  

Baltos Kalėdos

 Paskelbta 2017-12-14 

         Gruodžio 12 dieną 10 val. priešmokyklinės grupės vaikai Palangos viešosios bibliotekos skyriuje Šventosios biblioteka atidarė savo kūrybinių darbų parodą „Baltos Kalėdos“.

         Vaikai labai laukė žiemos, laukė pirmo sniego, jie mėgsta žiemos pramogas: lipdyti senius besmegenius, statyti sniego pilis, mėtyti sniego gniūžtes, čiuožti rogėmis nuo kalniuko. Gaila, kad sniego vis dar nematyti, tad vaikai patys sumanė daugiau piešti balta spalva, kad Kalėdos būtų baltos – taip ir gimė parodos pavadinimas.

         Visada džiaugiuosi gražia mūsų įstaigos ir Šventosios bibliotekos darbuotojų bendryste, geranoriškumu priimti vaikus bibliotekoje, pratinti nuo mažens pamilti knygeles, ieškoti jose informacijos, vartyti ir grožėtis iliustracijomis, mokytis tausoti jas.

         Esu dėkinga ugdytinių tėveliams Vaidai Drąsutienei ir Rimui Pociui už nuolatinę pagalbą, organizuojant įvairius renginius ir dalyvavimą parodėlės atidaryme.

 Grupės auklėtoja Alma Valaitienė

 

 

Gintaras – Lietuvos auksas

 Paskelbta 2017-12-12

          „Bitučių“ grupės auklėtojos Nijolės Grinevičienės auklėtinės Smiltė Domarkaitė ir Luka Danilevičiūtė dalyvavo Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodoje „Gintaro ir gamtos žaismas“.  Projekto tikslas – „kuo daugiau sužinoti apie gintaro paplitimą, atsiradimą, apdorojimą ir naudą“. Saviraiškos projektą inicijavo Palangos lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“. Gruodžio 6 dieną gintarais puoštų kūrinių paroda atidaryta Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. 

Auklėtoja Nijolė Grinevičienė

 

 

 

Po pasakos sparnu

 Paskelbta 2017-12-11

         Gruodžio 11 dienos pavakarį nuskaidrino netikėtas pasakos „Trys paršiukai“ herojaus Vilko pilko apsilankymas grupėje. Gabrielės tėtis Rimas Pocius išraiškingai sekė pasaką, smagiai nuteikė vaikus.

 

 

 

Adventinė vakaronė „Advento vainikas“

  Paskelbta 2017-12-05

         2017m. gruodžio 6 d. „Boružėlių“ grupės vaikučiai ir tėveliai susirinko į adventinę vakaronę „Advento vainikas“ (auklėtojos Aušra Toliušienė, Rita Sabaliauskienė, muzikos mokytoja Jūratė Dočilovienė).

        Vaikai kartu su auklėtoja vakaronei iškepė obuolių pyragą ir keksą, jais vaišino tėvelius. Adventinį vainiką nupynė Urtės mama Inga Venclovienė. Skaistės mama Sanita Vaitkūnienė, šventės metu tėvelius ir vaikučius mokė iš kojinės pasigaminti nykštukus ir senius besmegenius.

         Tėveliai klausėsi vaikų išmoktų dainelių, ratelių. Kartu su vaikais žaidė žaidimus, vijo virves, suko siūlų kamuolius, minė mįsles.

        Adventas, paremtas tikruoju tikėjimu ir viltimi, mums duotas tam, kad galėtume skleisti aplink save rimtį, gėrį, meilę ir grožį. Pastebėkime šalia esantį, pasidalinkime su kitu savo laiku, geru žodžiu, malda, kantrumu, viltimi, tikėjimu, meile. 

 

 

 

Tai eglutė, tai graži

 Paskelbta 2017-12-05

         Parodoje „Tai eglutė, tai graži“ savo sumanumu rungiasi Kalėdinės eglutės, kurios vilioja ne tik grožiu, bet ir kvapais. Viena eglutė iš kavos pupelių, kita iš prieskonių, trečia iš saldainių, dar kitos iš kankorėžių, eglės šakelių ir įvairios gamtinės medžiagos.

         Dėkoju tėveliams už aktyvų dalyvavimą. Paroda vyks nuo 12.04 iki 12.29 dienos. Kviečiame visus pasigrožėti šia šaunia paroda.

 

 

Ekskursija Palangos oro uoste

 Paskelbta 2017-11-29 

         Lapkričio 28 dieną priešmokyklinės grupės vaikai keliavo susipažinti su Palangos oro uosto veikla. Mus pasitiko ir visą ekskursiją lydėjo Gabrielės tėtis Rimas Pocius.

        Vaikai pasijautė tikrais oro uosto keleiviais – kelionę pradėję nuo atvykimo salės iki pat įlipimo į lėktuvą jie sužinojo kaip elgtis oro uoste, kur įsigyti bilietą, kaip priduoti ir pasiimti bagažą. Ekskursijos metu jaunieji „keleiviai“ turėjo puikią galimybę iš arti stebėti kaip kyla ir leidžiasi lėktuvai, sužinojo kokios atsakingos oro uosto darbuotojų pareigos. Vaikai apsilankė ir keleiviams nematomoje oro uosto zonoje – Palangos oro uosto priešgaisrinės tarnybos patalpose.

        Esame dėkingi Palangos oro uosto darbuotojams už suteiktas žinias, įdomiai pristatytą oro uosto veiklą bei atminimo dovanėles.

Priešmokyklinės grupės auklėtoja Alma Valaitienė

 

 

Šviesos ir žodžio šventė

Paskelbta 2017-11-22 

         Šių metų lapkričio 13-19 dienomis Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ši savaitė tūkstančiams vaikų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos – tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės, tai įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis. Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šiemet minimos Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Šia proga ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams siūloma skaityti suomių rašytojo Mauri Kunnas knygą „Lobių sala“. Ši knyga tiesiogiai siejasi ir su šių metų tema „Šiaurės salos“.

         Mokyklos bibliotekoje Šiaurės šalių bibliotekų savaitė prasidėjo Šviesos ir žodžio švente. Visą rytą į marinistiniais motyvais papuoštą biblioteką rinkosi knygos personažais virtę skaitovai, PDD grupės mokiniai, l/d „Sigutė“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai, mokytojai bei kiti mokyklos ir darželio bendruomenių nariai. Juk ne kasdien bibliotekoje sutiksi piratą, skaitantį knygą, suomiškai prabilusią mokytoją Aistę Viskontę ar išgirsi darželio ugdytinių atliekamą smagią, visus išjudinusią koncertinę programą! Jaukiai pleveno žvakių liepsnelės prie šventojiškius su projekto dalyviais jungiančio „Žuvėdros skrydžio“ tilto (mozaika), žvejų tinkluose miegojo aukso žuvys, viską tyliai sekė trolis Mumis, tyliai skrebeno spalvoti pieštukai, garsiai skambėjo skaitomas tekstas – gimė šventė!

        Projekto metu mokyklos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros parodėlės, kur mokiniai galėjo susipažinti su dalyvaujančių šalių rašytojų kūriniais. Visą savaitę PDDG mokiniai atliko įvairias užduotis, kurios įnorino gilinti savo žinias apie Skandinavijos šalis, projekte dalyvaujančių šalių vėliavas, valstybines kalbas, sostines.

      Šių metų projektą „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“ organizavo bibliotekininkė Zofija Klapatauskienė, PDDG auklėtoja Rima Valantinaitė, l/d auklėtoja Alma Valaitienė. Ypač dėkojame mokyt. Danutei Petkienei už projektui pagamintas dekoracijas bei skaitymų rytmečiui pasiūtus sėdmaišiukus.

        Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos projektas, kurį Lietuvoje kuruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras. „Šiais laikais mus be atvangos blaško telefono skambučiai, internetas, televizija. Literatūra ir skaitymas mums padeda atsikvėpti ir pasinerti į knygų pasaulį. Jausmas, kurį mes visi patiriame, žinodami, kad skirtingose šalyse tuo pačiu metu klausomės to paties teksto, yra nuostabus mūsų bendrystės liudijimas“, – sako Ana Malmstrem (Anne Malmström), Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekto vadovė.

Mokytojos A. Valaitienė,  R. Valantinaitė

 

 

Susitikimas su bibliotekininke 

Paskelbta 2017-11-22 

         Lapkričio 21 dieną mus aplankė Palangos m. savivaldybės viešosios bibliotekos filialo Šventosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Daiva Tubinienė. Ji supažindino vaikus su Šventojoje veikiančios bibliotekos bei skaityklos veikla, paskirtimi, paskaitė vaikams pasakaitę, dovanojo knygučių. Bibliotekininkė kvietė lankytis bibliotekoje, knygose ieškoti informacijos, pamilti skaitymą.

Alma Valaitienė,priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

Rudenėlis atkeliavo auksaspalviu takučiu…

 Paskelbta 2017-10-26

         Vieną niūrų, lietingą rytą vaikų nuotaiką praskaidrinti atvyko Rudeninė viešnia. Ji atnešė skanių, sveikų ir valgomų dovanėlių, atsivedė daržo karalienę – Morką, kuri vaikus kvietė žaisti, dainuoti, šokti, deklamuoti eilėraščius, minti mįsles, skanauti vaišes.

         Smagu, kad vaikai galėjo stebėti visus metų laikus, grožėtis rudens spalvų mozaika, daržo gėrybių gausa, prisirinkti miške prikritusių margaspalvių lapų, kaštonų, kankorėžių, kuriuos vėliau naudos kūrybai.

         Priešmokyklinės „Drugelių“ grupės vaikai jau nuo rugsėjo pradžios stebėjo kas auga darželio šiltnamyje, ragavo agurkus, morkas, burokėlius, spaudė iš šių daržovių sultis, skanavo uogas, vaisius ir daržoves. Visi išsakė savo nuomonę: vieniems labiau patiko burokėlių, kitiems – morkų, dar kitiems labiau patiko lygiomis dalimis sumaišytos obuolių ir morkų sultys.

         Projektą „Augink, skanauk, gamink ir svečią vaišink“ vainikavo Gabijos mamos Alos siūlymas patiems išsikepti obuolių pyragą. Smagu buvo drauge pjaustyti obuolius, barstyti cinamoną, cukrų, maišyti tešlą. O kol pyragas kepė, mažieji dengė stalą ir laukė ateinančių kitų mamyčių. Vėliau visi maloniai šnekučiavosi, gėrė arbatą ir vaišinosi šiltu obuolių pyragu.

         Į „Rudens gėrybių parodą“ aktyviai įsijungė ir tėveliai. Jie papuošė įstaigą sumaniomis rudeninėmis puokštėmis, gaminiais iš kankorėžių, kaštonų, sodo ir daržo gėrybių. Vaikai grupėje taip pat neatsiliko. Jie sukonstravo įvairių robotukų iš dekoratyvinių moliūgėlių, kosminių laivų iš cukinijų ir visokių gyvūnėlių iš kaštonų bei kankorėžių.

         Dėkoju visiems tėveliams už gražią bendrystę ir visokeriopą pagalbą, įgyvendinant grupės planus.

Alma Valaitienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

 

 

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ 2017

Paskelbta 2017-10-25

         Spalio 24 dieną Palangos miesto V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.

       Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbant komandoje. Konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ varžėsi šešios priešmokyklinio amžiaus vaikų komandos. Komandos sudėtis: 5 vaikai, 1 mokytojas, 1 sveikatos specialistas. Turėjome ir palaikymo (sirgalių) komandą. Tai Ignas, Gabija ir jos tėtis Darius, kuris mus lydėjo, nuvežė ir nuoširdžiai džiaugėsi komandos laimėjimu. Mūsų darželio komanda apdovanota padėkos raštu.

Alma Valaitienė, priešmolyklinio ugdymo pedagogė

________________ 

http://www.palangosvsb.lt

 

 

Dalyvavome nuotraukų parodoje „Mano augintinis“

 Paskelbta 2017-10-23

         Spalio 20 dieną Palangos miesto Viešojoje bibliotekoje atidaryta Respublikinė ikimokyklinių įstaigų foto paroda „Mano augintinis“. Parodą organizavo ir oficialiai paskelbė atidaryta Palangos lopšelio darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė bei projekto koordinatorės Inga Galdikienė ir Vanda Tarvydienė. Renginyje l. d. „Gintarėlis“ ugdytiniai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, rodė savo piešinukus, deklamavo savo pačių kurtus eilėraštukus. Dalyvavo netgi 2 gražuoliai šuniukai.

       Mūsų grupės ugdytiniai džiaugėsi gražiu koncertu, susitikimu su kitų įstaigų pažįstamais vaikais, grožėjosi savo ir kitų vaikų nuotraukomis su savo augintiniais.

       Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė

 

 

 

Sveikatos valandėlė

„Sveikas – aš,  sveikas – tu“

 Paskelbta 2017-10-20

         ,,Boružėlių“ grupės vaikai apie gerą sveikatą, daržoves, vaisius savo žinias gilino sveikatos valandėlėje: ,,Sveikas – aš, sveikas – tu“. Į svečius pas vaikučius atvyko bobutė – Auklėtoja Rita Sabaliauskienė ir diedukas – auklėtoja Aušra Toliušienė. Daineles parinko ir vaikams grojo meninio ugdymo mokytoja Jūratė Dočilovienė.

         Tėveliai kartu su vaikais papuošė grupės palangę vaisių – daržovių paroda: ,,Dėdės derliaus skanėstai“.

      Kartu su rudenėliu, užbaigėme programą ,,Sodinu, auginu, ragauju“. Vaikai vasarą rūpinosi šiltnamyje auginamomis daržovėmis, jas laistė, ragavo, gamino įvairias salotas.

 

 

 

Prevencinė akcija „Būk saugus, moksleivi“

 Paskelbta 2017-10-18

         Š. m. spalio mėn 17 dieną Palangos priešgaisrinės tarnybos vyr. inspektorė Sandra Vasiliauskaitė pasitiko mūsų lopšelio darželio „Sigutė“ priešmokyklinukus kasmet organizuojamoje tradicinėje prevencinėje akcijoje „Būk saugus, moksleivi“. Akcijos tikslas – supažindinti vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus.

         Akciją inicijuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbejirno departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

      Nuoširdžiai dėkoju ugdytinių tėveliams Vaidai Drąsutienei, Dariui Paulauskui, Redai Jašinskienei, Janinai Mielovienei, lydėjusiems vaikus į šią turiningą išvyką.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė

 

 

 

„Sigutės“ ugdytinius aplankė policijos pareigūnai

Paskelbta 2017-09-29

         Rugsėjo 27 d. po vakarienės priešmokyklinės grupės vaikų laukė dar viena staigmena – susitikimas su Palangos Policijos komisariato pareigūnėmis.

Jurgita Rinkevičienė paaiškino vaikams kaip saugiai elgtis gatvėje, kam naudojami atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės, kaip pereiti gatvę. Vaikams buvo įtvirtinamos turimos žinios apie saugų eismą, rodomas filmukas apie šuniuko Amsiaus nuotykius kelyje. Priešmokyklinukams ypač patiko apžiūrėti pareigūnų automobilį, pasėdėti jame, pasimatuoti policininko neperšaunamą liemenę.

         Buvo smagu,- sakė vaikai, džiaugėsi gavę dovanų puikius atšvaitus, sveikino pareigūnes su artėjančia Angelų sargų diena,linkėjo sėkmės darbe. 

         Dėkojame Gabrielės tėčiui Rimui Pociui už suorganizuotą susitikimą.

 

 

 

Edukacinis užsiėmimas prie  Baltijos jūros

Paskelbta 2017-09-27

         Rugsėjo 27 d  sparčiu žingsniu „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupių vaikai leidosi į žygį prie jūros. Ten jų laukė linksmos, išradingos užduotys, kliūčių ruožai, komandinis darbas ir linksmas pasibuvimas drauge.

         Pramogą ruošė ir pravedė priešmokyklinės ugdymo grupės pedagogė Alma Valaitienė. 

 

 

 

Solidarumo bėgimas “Gelbėkit vaikus”

Paskelbta 2017-09-20

 

 

 

Krepšinio šventės akimirkos

Paskelbta 2017-09-07

 

 

 

 

Rugsėjo 1-osios akimirkos

Paskelbta 2017-09-04

 

 

 

Priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu

Paskelbta 2017-05-30

        „Drugelių“ grupės vaikai atsisveikino su darželiu. Ta proga į šventę buvo pakviestas svečias „Burbulas Burbuliauskas“. Jis linksmino, juokino, žaidė kartu su vaikais bei kiekvieną apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

 

 

 „Plauk rankas – saugok sveikatą“

   Paskelbta 2017 05 29

         Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras vykdė akciją „Plauk rankas – saugok sveikatą“, atvykusi sveikatos biuro specialistė Evelina Daujotienė pasakojo, ir rodė, kaip turime taisyklingai plauti rankutes.

 

 

 

Šeimos šventė „Mums smagu, kai mes kartu“

       Paskelbta 2017 05 24

         „Boružėlių“ grupės vaikai ir auklėtojos organizavo šventę šeimos nariams. Vaikai inscenizavo vaidinimą „Stebuklingoji šalis“. Dainavo daineles mamoms, tėčiams, deklamavo eilėraštukus nepamiršdami senelių, močiučių. Įteikė savo gamintus paveikslėlius. Po šventės savo artimuosius pakvietė pasivaišinti pačių keptais pyragaičiais.

 

 

 

„Šeimos glėby“

Paskelbta 2017 05 12

         Dėkojame Palangos Šventosios pagrindinei mokyklai, už galimybę dalyvauti ir pradžiuginti vaikučių tėvelius pasirodymu, skirtu šeimos dienai paminėti.

 4 „Drugelių“ grupės vaikai

______________________ 

http://www.palangostiltas.lt

http://www.vakarinepalanga.lt/lt/laikrastis/ilgoji_pertrauka

 

 

„Tau, mamyte, gegužio žiedai“

Paskelbta 2017 05 08

         Mama – tai žmogus, kuris gali pakeisti visus, bet jos pačios pakeisti niekas niekada negalės. Vedami šios minties „Drugelių“ grupės vaikai, gegužės 5 dieną sveikino patį brangiausią žmogų- mamą. Kadangi vėlyvas šių metų pavasaris dar nedžiugino pražydusiais obelų žiedais, vaikai ir auklėtojos sukūrė stebuklą, ant salės sienos spalvotais žiedais papuošė ypatingą obelį. Šis medis simbolizavo bendrystę, džiugias akimirkas, buvimą kartu, o vaikų meilė savo mamoms suteikė pavasariui gyvybės. Prieš kiekvieną pasirodymą vaikai ant obels uždėdavo po žiedelį, taip dar praturtindami medį.

         Kai Dievas nori pasakyti moteriai komplimentą, dovanoja joms dukteris, kai nori jas apginti – sūnų. Tokiais žodžiais renginį pradėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė. Vaikai mamų akis džiugino šokiais (šokių mokyt. Monika Kažienė), ausis palepino nuostabiomis dainomis (meninio ugdymo mokytoja Aušra Sungailienė), bei paglostė širdis eilėmis. Įspūdingą renginį užbaigė gražiais žodžiais ir palinkėjimais auklėtoja Laura Petrauskaitė.

         Vienos mamos kartą paklausė, kurį iš vaikų ji myli labiau. Ji atsakė:

         – Tą, kuris serga, kol nepasveiko. Tą, kuris išėjo, kol nesugrįžo. Mažą, kol neužaugo. Ir visus kol gyva.

         Nėra nieko tikresnio ir tyresnio už mamos meilę savo vaikui. Tad būkite laimingos mielos mamos, linkime Jums visada šypsotis, būti apsuptoms vaikų meilės ir džiaugtis kiekviena akimirka.

         Su mamų diena!

 „Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos.

 

 

 

„2017 m. Palangos miesto saugiausias darželis“

   

Paskelbta 2017 04 19

         2017 m. balandžio 12 d. Palangos Baltijos pagrindinėje mokykloje įvyko renginys „2017 m. Palangos miesto saugiausias darželis“.

         Vaikai dalyvavo saugaus eismo estafetėse, kiekvienai darželio komandai buvo užduodami klausimai apie saugų eismą.

         Puikiai pasirodę, mūsų dalyviai iškovojo garbingą III vietą, bei grįžo su prizais ir diplomu!

__________________ 

http://www.palangoszilvinas.lt

http://klaipeda.policija.lt/lt/palangos

 

 

 

Velykų šventė „Kur dingo margučiai“

Paskelbta 2017 04 18

         Po Šv. Velykų namuose vaikučiai buvo pakviesti į darželio kiemą, ieškoti dingusių margučių, kuriuos paslėpė kiškiai, pagal nubraižytą schemą. Suradus vaikai linksmai dainavo daineles, žaidė estafetes su margučiais, rideno juos.

         Šventės pabaigoje visi ieškojo paslėpto lobio, suradus jį, pasidalino saldžiais prizais.

 

 

 

Vykdome projektą „Sveikata – didžiausias mano turtas“

   Paskelbta 2017 03 17

         Sveikata – pati didžiausia vertybė. Vaiko gyvenimas grindžiamas sveikatos puoselėjimo, tausojimo, stiprinimo idėjomis. Laikui bėgant, vaikai išmoksta saugoti sveikatą, supranta ją supančių veiksnių žalą, suvokia kaip teisingai elgtis.

         „Boružėlių“ grupės vaikučiai, šiemet daug dėmesio skiria sveikatos stiprinimui. Vykdome grupės projektą „Sveikata – didžiausias mano turtas“.

         2017 m. kovo 17 d. apie sveiką gyvenseną ir mitybą papasakoti į grupę buvo atėjusi sveikatos priežiūros specialistė – dietistė Indrė Steponavičienė. Vaikai klausėsi ką vertėtų daugiau valgyti, o ką reikėtų apriboti. Būtina gerti pakankamai vandens, užsiimti savo mėgstamu sportu, miegoti aštuonias valandas, daugiau būti gryname ore. Vaikai pasakojo, kokius maisto produktus jiems labiau patinka valgyti, ir tuo pačiu kas nepatinka.

         Pokalbio pabaigoje, kiekvienam vaikui buvo duodama nupiešti kaip turėtų atrodyti sveiko maisto piramidė, kad pagrindą turi sudaryti produktai, kuriuos būtina vartoti didesniais kiekiais, o piramidės viršuje, produktus reikia suvartoti mažiau arba mažesniais kiekiais. Nuo piramidės apačios iki pat viršūnės vaizduojami didesnio ar mažesnio rekomenduojamo suvartojimo produktų sluoksniai.

         Išdalintos brošiūros apie vaisių ir daržovių naudą vaikų sveikatai.

 

 

Minėjome Kovo 11-ąją

  Paskelbta 2017 03 13

         Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, auklėtinių ir pedagogų, paminėta koncertu „Tau, mano Tėvyne”.

 

 

Užgavėnių akimirkos

 Paskelbta 2017 03 02

 

 

 

„Skambėk gimtoji kalba“

Paskelbta 2017 02 20

         Vasario 15 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su pedagogėmis dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ organizuotoje akcijoje „Skambėk, gimtoji kalba“, skirtoje Vasario 16 d. paminėti.

 

 

„Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis.

Gintariniai krantai ir sena Palanga….“

Paskelbta 2017 02 15

         Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Norėdami paminėti šią svarbią datą, šventiškai pasipuošę Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikučiai, nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, rinkosi į papuoštą salę. Čia jie sustoję, ramiai ir pagarbiai išklausė V. Kudirkos Tautiškos giesmės.

         „Drugelių“ ir „Boružėlių“ grupių vaikai džiaugsmu spindinčiomis akimis ir gera nuotaika papuošė šventę Lietuvai skirtais pačiais gražiausiais žodžiais, dainomis ir šokiais. Aptarė Lietuvos valstybės simbolius ir jų reikšmes, savo gimtojo krašto savitumą.

         Besiruošdami Vasario 16-osios šventei ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai su auklėtojomis daug kalbėjosi apie Tėvynę – jos praeitį ir dabartį, gamtos grožį, apie tai, kuo garsus mūsų kraštas ir ką kiekvienas iš mūsų galėtume padaryti dėl savo Tėvynės. Prieššventinės savaitės įspūdžius vaikai sudėjo į nuostabius piešinėlius, kurie iki Kovo 11-osios bus eksponuojami kiekvienos grupės stenduose.

         Vaikus šventei ruošė pedagogės: Aušra Toliušienė, Laura Petrauskaitė, Alma Valaitienė, Aušra Jūratė Sungailienė, Monika Kažienė.

 Priešmokyklino ugdymo pedagogė Alma Valaitienė

 

 

 

Sausio 13-osios minėjimas l/d „Sigutė“

Paskelbta 2017  01 13

         Lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai šiandien minėjo Sausio 13-ąją. Buvo degamos žvakelės, vaikai padedami auklėtojų sugiedojo Tautišką giesmę, spalvino žodžio LAISVĖ raideles.

L/d „Sigutė“ inf.

   

  

Adventinė vakaronė

  Paskelbta 2016 12 14

         2016 m. gruodžio 12 dieną vyko Adventinė vakaronė „Susėskime kartu prie Kūčių stalo”, kartu su „Boružėlių” grupės vaikais, tėveliais, auklėtojomis A. Toliušiene, L. Petrauskaite ir meninio ugdymo mokytoja A. J. Sungailiene gamino žaisliukus – angeliukus.

         Niūrios ir tamsios dienos. Nespėja išaušti ir vėl temsta. Gamta apmirė ir sustingo kažko laukdama. Prityla juokai ir linksmybės, niekas nekelia vestuvių, nepramogauja. Šis laikas vadinamas Adventu. Ad ventum – atėjimas (lotyniškai), kadangi krikščionybė Kalėdas sutapatina su kūdikėlio Jėzaus gimimu žemėje, naujo gyvenimo pradžia. Gal todėl nuo seno priimta iki Kūčių atsiprašyti vieni kitų. Adventas – tai laukimas. O ko mes lauksime? Šventės būtinai reikia laukti, tik tada ji bus smagi. Mūsų seneliai Šv. Kalėdų laukdavo nuo pat gruodžio mėnesio pradžios.

   

 

 

„Šoku aš, dainuoji tu – 2016“

  Paskelbta 2016 12 08

         2016 m. gruodžio 2 d. Palangos V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko respublikinis konkursas „Šoku aš, dainuoji tu – 2016“, kurį organizavo Palangos l/d „Žilvinas“. Konkurse dalyvavo „Drugelių“ ir „Boružėlių“ grupės vaikai, kuriuos paruošė meninio ugdymo mokytoja Aušra Jūratė Sungailienė.

         Už gražų pasirodymą vaikai buvo apdovanoti trečios vietos diplomu.

________________________ 

http://www.vakarinepalanga.lt

http://www.palangoszilvinas.lt

http://www.palangostiltas.lt

   

 

Sportuoju kartu su mamyte ar tėveliu

  Paskelbta 2016 11 28

         Šių metų lapkričio 24 dieną „Boružėlių“ grupėje vyko sporto pramoga „Sportuoju kartu su mamyte ar tėveliu“, kurią vedė auklėtoja Aušra Tamošauskienė. Tai „Boružėlių“ grupės projekto „Sveikata – didžiausias mano turtas“ vienas iš etapų. Pramogos tikslas – stiprinti vaiko saugumo, pasitikėjimo savimi, bei kitais jausmą, pažįstant savo kūną, juos supančią aplinką ir aplinkinius.

         Tėveliai aktyviai dalyvavo sportinėje veikloje, džiaugėsi sportuodami su savo atžalomis.

         Dėkojame aktyviai dalyvavusiems tėveliams.

    

 

Šviesos ir žodžio šventė

  Paskelbta 2016 11 22 

Dalyvaujame projekte ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“

         Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio – darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas  rengiamas jau 20-tąjį kartą. Šių metų tema – „Ateitis Šiaurės šalyse“.

         Pirmoji šio renginio diena, vadinama Šviesos ir žodžio švente, visada skiriama skaitymui balsu. Paslaptingoje degančių žvakių šviesoje, už langų pamažu šviesėjant  lapkričio rytui, ketvirtokai skaitė ištrauką iš norvegų rašytojo Stian Hole‘s knygos „Garmano vasara“. Jaukiai įsitaisę mažieji darželinukai klausydamiesi piešė. Vėliau buvo surengta piešinėlių paroda ir dainuojamos dainelės.

        Projektui skirtas renginių ciklas mokyklos bibliotekoje tęsėsi visą savaitę: vyko įdomiosios pertraukos, animacinių filmukų peržiūros, buvo parengta Šiaurės šalių rašytojų knygų ekspozicija. Kadangi šios šalys pasiekiamos plaukiant jūra, vaikų akis džiugino ir laivelių modelių parodėlė: itin smagu buvo pasisupti ant įsivaizduojamų bangų, sulipus į didžiulį etikos mokytojos Danutės Petkienės sukonstruotą laivą.

         Galbūt ateityje ne vienas iš renginio dalyvių tikrai apsilankys Šiaurėje, pamatys šalis, apie kurių gyvenimą sužinojo iš skaitytų knygų. Todėl projekto organizatorės – tikybos vyr. mokytoja Rima Valantinaitė, bibliotekininkė Zofija Klapatauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė – Šiaurės bibliotekų savaitę užbaigė žodžiais: „Ateitis yra tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi jos bijome. Bet gal ateitis yra tiesiog viso to mišinys…“

         Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekto tikslas – paraginti susimąstyti apie tai, kad „tik visi kartu dalindamiesi žiniomis, išmintimi ir fantazija, dar galime išgelbėti civilizacijos ateitį“.

         Visi bibliotekoje vykusio renginio dalyviai buvo apdovanoti suomių iliustratoriaus Ville Tietäväinen‘o šiam projektui sukurtais atvirukais.

 Alma Valaitienė, Rima Valantinaitė

___________________________________ 

http://www.palangostiltas.lt

Pajūrio naujienos 2016 12 02 

http://www.sventosiospm.lt

 

 

 

 

„Kas kraitelėje gyvena?“

  Paskelbta 2016 11 16

         Lapkričio 10 dieną, mūsų įstaigoje vyko linksma sveikatos valandėlė „Kas kraitelėje gyvena?“. Šių metų sveikatos valandėlė išskirtinė tuo, kad sveikatos samprata vaikams formuojama ne tik per sveiką mitybą, bet ir per sportą. Į salę „Boružėlių“ ir „Drugelių“ vaikai sugužėjo apsirengę sportinėmis aprangomis ir nusiteikę smagiai pašėlti. Personažė Linksma – Sveika (auklėtoja Laura Petrauskaitė) uždavė vaikams mįslių ir paprašė vaikų parodyti kokių smagių dainų ir tautinių ratelių moka apie rudenį ir jo gėrybes (meninio ugdymo mokytoja Aušra Jūratė Sungailienė). Po jų, Linksma – Sveika pakvietė vaikus pasportuoti. Vaikai ne tik atliko smagią rytinę mankštą, bet ir žaidė kaštonų krepšinį. O pasportavus, žaidė edukacinį žaidimą „Pasakyk, kas tai?“, kurio metu ugdytiniai įtvirtino žinias apie vaisius ir daržoves. Sveikatos valandėlę vainikavo dėdės rudenėlio gėrybės – obuoliai! Paskanavę saldžių obuolių ir linksmai nusiteikę, vaikai grįžo į grupes.

 Auklėtoja Laura Petrauskaitė

   

 

 

Tradicinių švenčių papročių puoselėjimas šeimoje

  Paskelbta 2016 11 16

        2016 m. lapkričio 14 dienos vakaras subūrė užsiregistravusius vaikų tėvelius į projekto „Tradicinių švenčių papročių puoselėjimas šeimoje“ pirmąją dalį, kurio metu lektorės pristatė Kūčių papročius, žaidimus, kartu su tėveliais darė Kalėdinį žaisliuką, gamino „Kanapinę“, kurią vėliau ragavo su karštomis bulvėmis.

           Susitikimas buvo labai aktualus ir naudingas.

           Nuoširdžiai dėkojame tėveliams dalyvavusiems šiame užsiėmime.

Administracija

   

 

 

Vaikyste nusijuok!

    Paskelbta 2016 10 30

         „Su gimtadieniu, Sigute!”- nuo pat ryto džiaugsmingai skambėjo vaikų lūpose. Spalio 28tos dienos rytas, buvo pilnas šventiško jaudulio, vaikų šypsenų ir magiško laukimo. Visi žinojome – šiandien lopšeliui-darželiui „Sigutė“ jau 30-imt! Per šį tikrai nemažą laikotarpį keitėsi vaikai, tėvai, darbuotojai, tačiau kiekvienas jų įnešė kažką, kas puošė ir tobulino mūsų įstaigą. Daugybė kartų jau užauginta, dabar jau buvę auklėtiniai atveda savo atžalas ir dalinasi džiugiais prisiminimais apie prabėgusią vaikystę darželyje. Todėl jie ir daugelis kitų svečių buvo sukviesti į smagią darželio šventę, kurią vainikavo įspūdingas koncertas. O kaip gi darželio šventė be vaikiško juoko ir šypsenų? O jų netrūko! Vyresnieji darželio auklėtiniai šventinį renginį pradėjo atlikdami įstaigos himną. Po jo sekė lietuvių liaudies pasakos „Sigutė“ inscenizacija, kurios pagrindinius vaidmenis atliko „Drugelių“ grupės auklėtiniai. Inscenizacijos metu, vedami meninio ugdymo mokytojos, Aušros Jūratės Sungailienės, „Žiogelių“, „Bitučių“ „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupių auklėtiniai džiugino svečius dainelėmis, kurios atspindi grupės pavadinimus. Vyresniųjų grupių vaikai atliko linksmus „Pelyčių“ ir „Drugelių“ šokius (šokių mok. Monika Kažienė). Tačiau tai dar ne viskas! Renginio vedėja, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė pakvietė vaikus koncertą užbaigti gimtadienio dainele, o auklėtoja Aušra Toliušienė papasakojo darželio istoriją. Sveikinimo žodį tarė ne tik garbingi svečiai, bet ir tėvų atstovai, kurie darželiui dovanojo didelį tortą. Šventės dalyviams buvo įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės. Svečiai buvo pakviesti pasmaližiauti, o vaikai galėjo džiaugtis saldžiomiomis dovanėlėmis.

         Šventės baigiasi, viskas aplink nurimsta, tačiau įspūdžiai išlieka amžinai. Nuoširdžiai norime padėkoti už sveikinimus, dovanas ir gražius žodžius. Didelį AČIŪ norime tarti tėveliams, už visokeriopą pagalbą. Dėkojame pedagogams ir visiems kitiems įstaigos darbuotojams už pagalbą, idėjas ir kūrybinį darbą. Lopšelis- darželis „Sigutė“ su šypsena laukia dar daugybės kitų gimtadienių.

 Auklėtoja Laura Petrauskaitė

___________________________________

http://www.palangostiltas.lt

   

 

Solidarumo bėgimas

    Paskelbta 2016 10 10

         Š. m. spalio 7 d. mūsų įstaigos ugdytiniai dalyvavo VŠĮ „Gelbėkit vaikus“, organizuotame solidarumo bėgime. Bėgimas su kliūtimis vyko Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje.

         Dėkojame tėveliams už paramą vaikų dienos centrui Zambijos vaikams!

   

 

 

Rugsėjo 1-osios šventė

   Paskelbta 2016 09 02

         Š. m. rugsėjo 1-ąją, vaikai sutiko šventiškai ir linksmai nusiteikę. Gausiai po vasaros sugūžėję į darželį, vaikučiai buvo pakviesti į salę, kurioje juos pasitiko zuikis (auklėtoja Aušra Toliušienė), lapė (auklėtoja Eglė Slaninaitė) ir kiti įstaigos pedagogai.

        Vaikučiai ir jų tėveliai stebėjo ir aktyviai dalyvavo šventiniame rytmetyje „Zuikių mokykla“, kurio metu vaikai sportavo, dainavo, atsakinėjo į zuikio klausimus.

   

 

Padėka

    Paskelbta 2016 07 14

         Palangos lopšelis – darželis „Sigutė“ labai nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie „Pasakų namelio“ statybų, taip plėtojant ir gražinant vaikų lauko žaidimų aikštelės erdvę. 

          Nuoširdus AČIŪ visiems prisidėjusiems prie šio projekto!!!

 Administracija

   

 

 

Sudie, darželi mielas

   Paskelbta 2016 06 01

         Mokykla–tai laikas, kai mokomės liesti pasaulį ­ žalią, saulėtą, neatpažintą. Laikas, kai deginantis pažinimo skonis plazda į kiekvieno žingsnio prasmę. Kaip gera žinoti, kad kilni ranka į mažą delniuką įdės saujelę išminties rugių, Kad galėsi ieškoti, klausinėti neatrastų tiesų, siekti nepatirtų aukštumų, neišmatuotų tolių.

         Tokiais žodžiais priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė pradėjo priešmokyklinukų išleistuvių renginį. Kuriame skambėjo daug gražių žodžių, eilėraščių, dainų, po kurių keliavome į kiemą sodinti atminimo medį, ir linksmintis su animacinių filmų personažais.

          Šiais metais Palangos lopšelis – darželis „Sigutė“ į mokyklą išlydėjo trisdešimtą priešmokyklinukų laidą.

Kaip greit prabėgo laikas, jūs užaugot.

Jau ryt į pamokas pakvies skardus varpelis.

Atrodo, dar tik vakar drugelius po pievą gaudėt,

O ryt – mokyklon jau nuves tiesus takelis.

 

Tačiau mes jūsų niekad nepamiršim,

Gerumo jūsų, meilės, rūpesčių ir patirtų vargų.

Mūs širdyse jūs tokie amžiams ir išliksit

Vis tokie patys žavūs, įdomūs ir apsupti draugų.

 

Jūs jau išeinat, bet tikiuosi, kad dar sugrįšit,

Tik jau savais vaikais už rankų vedini,

Tada ir vėl visi kartu mielai mes susitiksim

Lyg būtume senų gerų draugų būry.

 

Jums palinkėti norim iš visos širdies

Gyvenimas lai vien tik laimę, džiaugsmą neša.

Tebūna jūsų metai visad kupini vilties,

Ir šypsenos tepuošia jūsų veidus.

    

 

 

Palangos moksleivių klubo viešnagė

  Paskelbta 2016 05 27

         2016 m. gegužės 17 d. į svečius atvyko Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelis, kuris mūsų vaikučiams dovanojo labai gražų ir smagų koncertą.

         Mūsų vaikai taip pat padainavo savo išmoktas daineles atvykusiam dideliam būriui vaikų.

         Dėkojame moksleivių klubui ir kviečiame atvykti dar ir dar….

    

 

Padėka

    Paskelbta 2016 05 27

         Palangos lopšelis – darželis “Sigutė” dalyvavo geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių konkurse I savivaldybės etape.
         Labai džiaugiamės gavę padėką už kūrybišką ir inovatyvų aplinkos pritaikymą edukacinėms reikmėms.

     

 

 

Fizinis aktyvumas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

    Paskelbta 2016 04 07

          2016 m. balandžio 5 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Sigutė“ vyko praktinis seminaras „Fizinio aktyvumo skatinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“, skirtas darželio pedagogams. Praktinį seminarą vedė VŠĮ „Krepšinio akademija“ sporto mokytoja – krepšinio trenerė Kristė Druskytė, krepšinio treneris Mantvydas Ramonas ir krepšinio treneris Karolis Stirblys.

     

 

 Vaikų Velykėlės

   Paskelbta 2016 04 02

         Nors gamta dar nespėjo nubusti ir sužaliuoti po žiemos šalnų, tačiau pavasariu kvepiantis oras ir neseniai prabėgusi Velykų šventė, pakvietė balandžio 1-ąją, Palangos lopšelio darželio „Sigutė“  bendruomenę dalyvauti Atvelykio šventėje, dar vadinamojoje Vaikų Velykėlėmis. Jos metu mažieji „Bitučių“ grupės vaikai ir auklėtoja (E. Slaninaitė)  vaidino spektaklį apie bundančią gamtą, viščiukų šeimyną ir margučius. Velykų bobutė (auklėtoja N. Grinevičienė) atnešė vaikams pilną pintinėlę margučių. Šventės metu vaikai dainavo daineles, šoko ratelį, žaidė įvairius žaidimus. Vyko margučių nešimo šaukštais ir margučių ridenimo varžybos.

         Švęsdami Atvelykį lopšelio – darželio „Sigutė“ ugdytiniai ir auklėtojos prisijungė prie Naisių vasaros organizuojamo ir jau tradicija tapusio „Vaikų Velykėlių” konkurso ir dalyvavo jame kurdami didelį, gražų ir spalvotą margutį. Šis konkursas puoselėja gilias lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną, bendruomeniškumą.

         Renginį organizavo ir vedė auklėtoja Nijolė Grinevičienė ir Eglė Slaninaitė.

     

 

Renginys skirtas Žemės dienai paminėti

   Paskelbta 2016 03 21

         Lopšelyje-darželyje ,,Sigutė” paminėta Žemės diena. Priešmokyklinės ,,Drugelių” grupės vaikai ir auklėtojos Laura Petrauskaitė ir Alma Valaitienė kovo 14-25 dienomis įgyvendino ekologinį projektą ,,Pasitinkant pavasario šauklius”. Vaikai žiūrėjo edukacinius filmukus kaip reikia rūšiuoti, kaip perdirbamas stiklas, popierius, plastmasė, mokėsi saugoti gamtą, prižiūrėti savo teritoriją, stebėjo parskrendančius paukščius, mokėsi jų pamėgdžiojimų, eilėraščių, dainų.

         Kovo 25-ąją priešmokyklinukai pakvietė kitų grupių vaikus į spektakliuką ,,Paukščiai sugrįžta“. Jaunieji aktoriai vaizdžiai demonstravo kokie pavojai tyko paukštelių gamtoje, dėl neatsakingo žmonių elgesio. Priešmokyklinukai parodė kaip žmonės teršia, šiukšlina gamtą, ko negalima daryti norint išsaugoti švarią aplinką, kad visiems būtų saugu ir smagu. Pamokė mažesnių grupių vaikučius kaip rūšiuoti šiukšles. Po spektakliuko vaikai pristatė vaikų ir tėvelių parodėlę ,,Prikelti antram gyvenimui“.

        Dėkojame tėveliams už išradingumą, panaudojant antrines žaliavas. Ugdytiniai pasakojo kas pavaizduota piešiniuose, darbeliuose, atkreipė dėmesį į netinkamą vaikų ir suaugusiųjų elgesį gamtoje. Šis projektas suteikė vaikams žinių kaip elgtis gamtoje, kad ji išliktų švari ir graži, sužinojo kaip perdirbamos išrūšiuotos šiuklės, kaip panaudoti antrines žaliavas.

         Dėkojame Justo B., Justo V. ir Mato tėveliams už padovanotus inkilėlius paukščiukams, kurie iškelti medžiuose ir laukia įsikuriančių paukščiukų..

  ,,Drugelių“ grupės auklėtojos Alma Valaitienė, Laura Petrauskaitė

     

 

 

Lietuva – laivų ir jūros kraštas

   Paskelbta 2016 03 21

         Palangos lopšelio – darželio „Sigutė“ auklėtojos šiais metais organizavo šventinį rytmetį „Lietuva – laivų ir jūros kraštas“. Jo metu visi paminėjo Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Į paminėjimo šventinį renginį, Palangos lopšelio – darželio „Sigutė“ salę, vaikai rinkosi šventiškai nusiteikę ir pasipuošę. „Bitučių“ ir „Boružėlių“ grupių vaikai kartu su auklėtojomis giedojo Lietuvos Respublikos himną, dainavo daineles apie gimtinę, jūrą, laivus, šoko su vėliavėlėmis. Šventinį rytmetį vedė auklėtojos Eglė Slaninaitė ir Nijolė Grinevičienė. Vaikučius dainelių apie gimtinę, jūrą ir laivus išmokė meninio ugdymo mokytoja Jūratė Dočilovienė.

        Šventiniame renginyje apsilankė ir buriuotojas Juozas Gvazdaitis, kuris 1992-1993 m. apiplaukė aplink pasaulį su jachta „Lietuva“. Svečias papasakojo, jog prieš 24 metus jachtos „Lietuva“ plaukimas aplink pasaulį jaunai valstybei buvo svarbus žygis. Jų kelionė truko vienerius metus, mėnesį ir savaitę. Daugelyje uostų tuomet pirmą kartą plevėsavo Lietuvos trispalvė. Jachtos įgula buvo geriausi tuometinės naujos valstybės ambasadoriai pasaulyje. Jie nešė svarbią žinią pasauliui, kad Lietuva yra laisva.

    Svečias vaikams gaublyje parodė savo žygio maršrutą, taip pat filmą apie kelionę laivu. Vaikai susidomėję klausinėjo, kokias šalis jie aplankė, tarpusavyje diskutavo apie matytus ir nematytus laivus ir kraštus.

      Pasibaigus filmo peržiūrai, vieni vaikai kartu su buriuotoju gamino laivelius, kuriuos išplukdys į jūrą, kiti vaikai, su auklėtoja Nijole Grinevičiene, iš gamtinės medžiagos klijavo trispalvės spalvomis vaivorykštę, piešė jūrą.

     Atsisveikindamas svečias palinkėjo vaikams užaugus tapti jūrininkais, buriuotojais ir išplaukti į pasaulio vandenynus bei jūras.

      Niekas neatims iš mūsų jūrinės valstybės vardo, o kartu su juo ošiančių bangų mūšos, gaivaus vandens dvelksmo, plačių gyvenimo horizontų.

Straipsnį parengė Nijolė Grinevičienė ir Eglė Slaninaitė

   

 

 

Mėlyna-balta diena

   Paskelbta 2016 03 21

         2016 m. kovo 17 dieną,I „Bitučių“ grupės vaikučiai su auklėtojomis (Nijolė Grinevičienė, Eglė Slaninaitė) skyrė projektui „Spalvų šalis“. Vaikučiai veiklų metu įtvirtino žinias apie jau žinomas spalvas: mėlyną, baltą. Vaikai salėje atliko įvairias užduotis, estafetes pasiskirstę į dvi komandas: „baltieji“ ir „mėlynieji“. O grįžę į grupę ragavo balto ir mėlyno maisto.

    

 

 

Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas

      Paskelbta 2016 03 15

         2016 m. kovo 10 d. Palangos lopšelio – darželio „Sigutė“ III „Drugelių“ grupės auklėtiniai dalyvavo Šventosios pagrindinėje mokykloje vykusiame Lietuvos Nepriklausomybės dienos paminėjimo šventiniame renginyje „Žydėki, Lietuva“. Grupės auklėtiniai atliko dvi dainas: „Lyk, lietuti“ (žodžiai ir muzika E. Tolvaišienės), „Kur dainų namai“ (žodžiai ir muzika I. Steišūnienės). Auklėtinės Viltė Dejūtė ir Rūta Šauklytė deklamavo eilėraščius: Vytės Nemunėlio „Mano vytis ir trispalvė“, Justino Marcinkevičiaus „Tai gražiai mane augino“. Vaikus koncertui ruošė: priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė, auklėtoja Laura Petrauskaitė.

         Dėkojame Mokyklos bendruomenei už kvietimą dalyvauti šventiniame renginyje!

 

___________________________ 

http://www.palangostiltas.lt

http://www.vakarinepalanga.lt/lt/laikrastis/ilgoji_pertrauka

    

 

 

I „Bitučių“ grupės veikla

     Paskelbta 2016 02 19

         Norime pasidalinti kasdienės grupės veiklos akimirkomis. Kalėdų senelio dovana (kartoninis namelis), puiki ugdymo priemonė, lavinanti vaikų meninius, kūrybinius gebėjimus. Namelis taip pat naudojamas grupės projektuose „Spalvų šalis“ ir „Mamyte, pasek man pasakėlę“.

         Dėkojame sumaniam Kalėdų seneliui nešančias tokias puikias dovanas !

   

 

Renginys skirtas Vasario 16-ąjai paminėti

„Tėviškėlės spalvos“

    Paskelbta 2016 02 17

         2016 m. vasario 17 dieną, įstaigos ugdytiniai nešini trispalvėmis vėliavėlėmis rinkosi į salę paminėti Vasario 16-ąją.

         Renginio tikslas – skatinti vaiką ugdytis tautinę savimonę, pagarbą savo kultūrai, tautiniams simboliams.

         Vaikai atsistoję klausėsi Lietuvos himno, mergaitės gamino karūnėles iš trispalvių širdelių, o berniukai klijavo trijų spalvų širdeles, ir jas prisisegė ant krūtinės. Vaikai Lietuvai skyrė išmoktus eilėraštukus, daineles, ratelius.

   

 

 

Užgavėnės darželyje

   Paskelbta 2016 02 10

         Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų. Tai paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. Sunkesnių darbų jau nedirbama. Net buvo sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”. 2016 m. vasario 9 d. mūsų darželis taip pat šventė Užgavėnes – „Mes kviečiame pavasarį“. Šventės metu vaikai skanduotėmis varė žiemą iš kiemo, šoko ratelius, dainavo liaudiškas Užgavėnių dainas. Taip pat stebėjo lašininio (Justas Barčius) ir kanapinio (Lukas Kikilas) kovą.

  

 

 

Krepšinis darželyje !!!

   Paskelbta 2016 02 03

          Nuo 2015 m. gruodžio mėn. du kartus per savaitę, darželyje vyksta krepšinio treniruotės. Treniruotes organizuoja VŠĮ Nacionalinė krepšinio akademija (treneris Karolis). Dalinamės treniruotės akimirkomis.

 

 

 

Mamyte, pasek man pasakėlę

     Paskelbta 2016 01 29

         I „Bitučių“ grupės auklėtojos su tėvelių pagalba įgyvendina projektą „Mamyte pasek man pasakėlę“.

     2016 m. sausio 28 dieną  grupėje svečiavosi Gabijos Drąsutytės mama (Vaida Drąsutienė) ir tėtis (Tomas Drąsutis). Tėveliai skaitė ir inscenizavo pasaką „Raudonkepuraitė“. 

        Dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą grupės ir darželio veikloje !

  

 

  

„Drakoniuko“ teatro spektaklis

    Paskelbta 2016 01 28

         2016 m. sausio 26 d. su III „Drugelių“ ir II „Bitučių“ grupės vaikučiais keliavome į Šventosios pagrindinę mokyklą, kurioje žiūrėjome „Drakoniuko“ teatro spektaklį „Dainulių miško pasaka. Kaip padėti lokiui Albinui?“. Aktorių vaidinami miško žvėreliai išradingai perteikė vaikams žmogaus vertybines nuostatas, kas yra šeima, draugystė, bendravimas ir bendradarbiavimas. Žvėreliai linksmino vaikučiu, šoko, dainavo.

         Nuoširdžiai dėkojame Šventosios pagrindinei mokyklai už kvietimą apsilankyti ir malonų priėmimą!!!

 

 

 

Sausio 13-osios minėjimas

     Paskelbta 2016 01 14

         Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14.

         2016 m. sausio 13 dieną minėjome ir darželyje, degėme ant langų žvakutes, segėjome neužmirštuolės žiedus, vaikai piešė piešinius skirtus Lietuvai. Susirinkę salėje su vaikais giedojome himną, vaikams pasakojome apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius.

  

 

 

II „Boružėlių“ ir III „Drugelių“ grupių kalėdinė šventė

     Paskelbta 2015 12 23

         2015 m. gruodžio 23 d. vyko II „Boružėlių“ ir III „Drugelių“ grupių Kalėdinė šventė. Šventėje dalyvavo Drakoniuko teatras su kalėdine pasaka „Kalėdinė kaminkrečio istorija“.

         Ar žinote legendą apie kaminkrėtį? Sako, kad kiekvienas pamatęs Kaminkrėtį ir palietęs jo sagą, bus laimingas ištisus metus. Tuo įsitikinti bandė ne tik mažieji žiūrovai, bet ir senas pamirštas žaislas – paršelis Keberiokšt.

         Kartu su pasakos herojais vaikučiai įsitraukė į spektaklio sūkurį, šoko, dainavo, žaidė.

        O kaip gi šventė be Kalėdų Senelio? Be jo neapsiėjo ir mūsų šventė. Visus metus vaikučių lauktas ir pagaliau prieš pat šventes iš šaltosios Laplandijos atvykęs Kalėdų Senelis, mažuosius žiūrovus nudžiugino ne tik savo pasirodymu, bet ir pamokė kalbėti laplandietiškai, kartu su vaikais bandė prišaukti pūgą, bei stebino savo atsivežtais žaidimais, dainomis ir dovanomis.

  

 

 

I „Bitučių“ grupės kalėdinė šventė

   Paskelbta 2015 12 22

         2015 m. gruodžio 22 d. vyko Į „Bitučių“ grupės (auklėtojos Eglė Slaninaitė ir Nijolė Grinevičienė) Kalėdinė šventė. Mažieji darželio ugdytiniai vaidino muzikinę pasaką „Mes maži nykštukai“. Pasipuošę ir linksmai nusiteikę nykštukai statė namelį Kalėdų seneliui, šoko ir dainavo smagias daineles.

    

 

 

 

Darželis sulaukė svečių !

      Paskelbta 2015 12 17

         2015 m. gruodžio 17 d. darželio ugdytiniai sulaukė garbių svečių su Kalėdinėmis dovanomis.

         Visa darželio bendruomenė ir vaikučiai dėkoja už puikias dovanas ir smagias akimirkas!

 

 

 

Stasio Vainiūno meno mokyklos mokinių koncertas

      Paskelbta 2015 12 12

         2015 m. gruodžio 12 d. darželyje svečiavosi Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos (Šventosios skyriaus) mokiniai. Mokiniai grojo, dainavo, suteikė darželio ugdytiniams gražių ir malonių akimirkų!

         Dėkojame vyr. mokytojoms Virginijai Juškienei ir Birutei Čepienei už suorganizuotą puikų koncertą!

 

 

 

Kada namai pakvimpa Kalėdomis?

      Paskelbta 2015 12 09

          Kai stalą papuošia savo rankomis gamintas Kalėdų vainikas, kuriuo šiandien „Drugelių“ grupės auklėtinio Justo mama Sanita Vaitkūnienė papuošė mūsų grupę. Grupėje iškart pakvipo apelsinais, imbierais ir cinamonu.

         Vaikai nusiteikė pačios gražiausios šventės laukimui. Ne tik puošė eglutę, bet ir kartu su Justo mama – Sanita Vaitkūniene ir Tomo mama – Raimonda Kulvietiene ruošė Kalėdinius atvirukus. Surengė jų parodą.

         Po kruopštaus darbo, kai vaikų rankučių prisilietimas popierių pavertė nuostabiu žaisliuku, Kalėdine eglute, vatos ritinėliai virto mielu besmegeniu, tada visi kartu skanavome vaisinės arbatos, vaišinomės imbieriniais sausainiais, dėkojome mamytėms už pagalbą, norą bendrauti, bendradarbiauti, paįvairinti šventinį laukimą.

 

 

 

Žibintų šviesoje

     Paskelbta 2015 11 30

          Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dabar žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Gal pamiršo, kad kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas? Juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, neįmanoma, kad obelis tik žydėtų, kiekvienas ciklas turi savą svarbą.

         Padovanoti sau ir kitiems nuostabių akimirkų, praskaidrinti rudens darganą ir tamsą. Žibintų šviesoje sumąstėme ir mes „Drugelių“ grupės auklėtojos Alma ir Laura, vaikai ir jų išradingosios mamytės bei tėveliai.

          Kuriant žibintus, tėveliai pasitelkė fantaziją ir vaikučiai sugužėjo nešini popieriniais, skardiniais, stikliniais ir net metaliniais žibintais. Vaikai pasakojo kaip mamos mezgė, aplikavo, dekupavo, spalvino, dekoravo žibintus ir vaikai mamytėms talkino spalvindami, aplikuodami, piešdami ant stiklainių, o Mato tėtis nudžiugino, pagamindamas žibintą iš metalo, pademonstruodamas kalvystės gebėjimus.

         Tomo mama Raimonda papasakojo vaikams apie Žibintų šventės esmę, kodėl ji švenčiama, išmokė Tomuką ir kartu atliko dainą apie nykštukus. Vaikai kvietė mamas paklausyti dainos apie lietutį, kartu pažaisti muzikinį žaidimą – ratelį „Tamsu tamsu…“, padainuoti lopšinę ir pasupti lėlytę, po to mamos vaikučius vaišino savo pačių keptais pyragais, sausainiais ir nykštuko dovanomis – saldumynais.

         Žibintų švente norime uždegti mažytę ugnelę širdyse, šeimose bei kiekvienuose namuose.

 

 

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

    Paskelbta 2015 11 19

         Tamsiausiu metų laiku smagu visiems susėsti drauge, užsidegti žvakes ir skaityti knygas. 2015 m. lapkričio 9 – 15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai. Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose.

         Šiais metais pasiūlyta bendra tema – „Draugystė”. Projekto rengėjos Rima Valantinaitė ir Zofija Klapatauskienė šiltai priėmė „Drugelių“ grupės priešmokyklinio amžiaus vaikus į Šventosios pagrindinės mokyklos biblioteką pasiklausyti skaitomo kūrinio, piešti, spalvinti, pabendrauti ne tik su buvusiais lopšelio – darželio „Sigutė“ ugdytiniais, bet ir susitikti su būsima savo mokytoja Rasa Birškuviene.

         Vaikai grįžo pilni įspūdžių, patyrę džiugių emocijų, buvo apdovanoti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atvirukais, pavaišinti saldainiais.

Alma Valaitienė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė 

______________________ 

http://www.palangostiltas.lt

 

 

 

Neišsenkantis rudens aruodas

    Paskelbta 2015 11 11

         2015 m. lapkričio 6 d. darželyje vyko sveikatos valandėlė „Neišsenkantis rudens aruodas“. Į svečius atvyko Vitaminas (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė) ir Paprika (auklėtoja Aušra Toliušienė). Vaikučiai su personažais pramogavo, dainavo daineles, atsakinėjo į viktorinos klausimus.

         Sveikatos valandėlėje dalyvavo ir „Bitučių“ lopšelio grupės vaikučiai, kurie buvo apsirengę raudonai (grupės projektas „Spalvų šalis“). Po šventės vyresniuosius vaikus pakvietė į savo grupės „Skonio laboratoriją“ paragauti raudonų vaisių ir daržovių (auklėtojos: Eglė Slaninaitė ir Nijolė Grinevičienė).

            Dėkojame tėveliams dalyvavusiems vaisių daržovių parodoje „Rudens spalvų šventė“.

 

 

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

     Paskelbta 2015 11 11

         2015 m. lapkričio 10 d. III „Drugelių“ grupės komanda (Viltė Dejūtė, Lukas Kikilas, Kamilė Ruokytė, Mantas Kairys) su pirešmokyklinio ugdymo pedagoge Alma Valaitiene ir sveikatos priežiūros specialiste Lida Viršiliene, dalyvavo konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etape, kuris vyko Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje.

         Konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų bendradarbiavimą. Konkursu siekiama propaguoti vaikų sveiką gyvenseną, diegti sveikos gyvensenos principus kasdieninėje veikloje.

       Komanda turėjo atlikti tokias užduotis: prisistatymas, viktorina (atsakymai taip arba ne), sportinė estafetė, dėlionės dėliojimas, užduotis pedagogams ir sveikatos priežiūros specialistams (sudėlioti veiksmų, tvarstant žaizdą, eiliškumą).

           Visi dalyviai buvo apdovanoti Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

           Nuoširdžiai dėkojame Manto Kairio mamytei padėjusiai nuvykti į konkursą.

 

 

Kelionė ant Alkos kalno ir į akmenų skulptūrų parką

     Paskelbta 2015 11 09 

         2015 m. lapkričio 3 d. II „Boružėlių“ ir III „Drugelių“ grupių vaikai keliavo ant Alkos kalno ir sveikatos centro „Energetikas“ akmenų skulptūrų parką. Kelionė viena iš sudedamųjų programos „Pažink savo kraštą“ dalis.

 

 

Mamyte, pasek man pasakėlę

           Paskelbta 2015 11 09 

         2015 m. lapkričio 3 d. „Bitučių“ grupėje apsilankė Milanos mamytė ir sekė vaikams pasakėlę „Trys paršiukai“ (pagal „Bitučių“ grupės projektą „Mamyte, pasek man pasakėlę“). Labai Jums dėkojame už nuoširdų bendradarbiavimą ir laukiame kitų tėvelių su pasaka „Bitučių“ grupėje.

 

 

Išvyka Į Palangos gintaro meistrų gildiją

  Paskelbta 2015 10 12  

         Palangos lopšelis – darželis „Sigutė“ 2015 metų IV ketvirtyje įgyvendina programą „Pažink savo kraštą“. Viena iš programos dalių tai išvyka į Palangos gintaro meistrų gildiją. Kurios metu vaikai susipažino su gintaro atsiradimo istorija bei jo apdirbimo technologijomis.

 

 

Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“

Solidarumo bėgimas

  Paskelbta 2015 10 12 

          2015 m. spalio 8 d. mūsų įstaigos II „Boružėlių“ ir III „Drugelių“ grupių vaikai dalyvavo solidarumo bėgime, kurį organizavo visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“. Sportiškai ir aktyviai nusiteikę keliavome į Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salę. Įveikę nustatytą distanciją, visi vaikai gavo solidarumo diplomus. 

 

 

 

Europos judėjimo savaitės bėgimas

 Paskelbta 2015 09 25 

         2015 m. rugsėjo 24 d. mūsų darželio „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupės vaikučiai dalyvavo europos judėjimo savaitės bėgime, į kurį mus pakvietė Šventosios pagrindinė mokykla. Sportiškai nusiteikę žingsniavome į mokyklą, atlikome mankštą ir sėkmingai įveikėme bėgimo distanciją!!! Visi dalyvavę vaikučiai buvo apdovanoti diplomais.

         Dėkojame Šventosios pagrindinei mokyklai už kvietimą prisijungti prie šios smagios sporto šventės !

_________________________

http://www.vakarinepalanga.lt

http://www.sventosiospm.lt

 

 

Priešmokyklinukų išleistuvės „Sudie mylimas darželi“

 

Paskelbta 2015 06 01 

       2015 m. gegužės 28 dieną išlydėjome mūsų priešmokyklinukus. Atsisveikinimo proga vaikučiai dainavo daineles ir deklamavo eilėraštukus. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė ir auklėtoja Laura Petrauskaitė vaikams įteikė baigimo diplomus ir atminimo dovanėles. O po to vaikai sulaukė malonios staigmenos, į svečius atvyko personažas Burbulas Burbuliauskas, kuris patikrino vaikučių per mokslo metus įgytas žinias, žaidė estafetes ir linksminosi su vaikais!

       Dėkojame tėveliams už nuoširdžius žodžius darželiui ir auklėtojoms.

       Gražios, šiltos ir linksmos vasaros!!!

 

 

Šeimos diena

Paskelbta 2015 05 18 

       Gegužes 14 d. Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai sukvietė savo artimuosius į Šeimos šventę „Negęstanti širdies šviesa“. Gegužės mėnuo – šeimos mėnuo, todėl ir šventė buvo skirta paminėti praėjusią Motinos dieną, artėjančią Tėvo dieną, pasveikinti visus su Šeimos diena. Šeima – toks mielas ir šiltas žodis. Į jį telpa tiek daug: mamos lopšinė, nerimas jos akyse ir pirmasis pabarimas, tėčio švelnus žvilgsnis, jo rūpestingų rankų tvirtumas, močiutės kepti blynai ir vyresnio brolio ar sesės patarimai… Kiek daug telpa į šį žodį!

       Prisiminkite savo vaikystę. Kas ryškiausiai išlikę prisiminimuose? Šventės. Tradicijos. Unikalūs jūsų šeimos ritualai. Tai yra tie dalykai, kurie sukelia ryškias, malonias emocijas. Gal net prisimenate jų kvapą, skambėjusią muziką, artimųjų juoką. Norėdami atkurti bent dalelę tos šilumos ir bendrumo jausmo, mūsų darželio auklėtojos Laura, Eglė, Alma puikiai įsikūnijo į Drugelio, Boružės ir Bitės vaidmenį, surengė vaikams trumpą inscenizaciją. Salė žydinčia pieva virto sumanios auklėtojos Nijolės rankomis. Auklėtojų padėjėjos Rasa, Inga ir Adelė talkino ruošiant dovanėles tėveliams bei padėjo pačios šventės metu.

       Šilčiausiai ir jautriausiai skambėjo vaikų lūpomis ištarti sveikinimai ir eilėraštukai pasiekę mamyčių širdis, suvilgę ašara skruostus. Mažieji sveikino savo šeimas ne tik gražiomis dainomis, šokiais, bet ir savo pagamintais darbeliais: kas sveikinimo atvirukais, kas paveiksliukais, kas gėlėmis.

     Muzikinį repertuarą parinko ir vaikus dainuoti mokė muzikos mokytoja Jūratė Dočilovienė. „Drugelių“ grupės mergaites papuošė ir šokių judesių vaikus išmokė šokių mokytoja Monika Kažienė.

      Po koncerto visų grupių vaikai su savo šeimomis rinkosi darželio kieme kur puošė gėlyną kartu su tėveliais, sesutėmis, broliukais pagamintomis gėlėmis. Gėlių įvairovė, gausa ir grožis džiugino visą Šventosios bendruomenę. Pedagogės džiaugiasi tėvelių aktyvumu, nuoširdžiu bendravimu, visokeriopa pagalba.

       Nuoširdžiai dėkojame ne tik lopšelio-darželio „Sigutė“ darbuotojams, bet ir tėveliams, už pagalbą sukuriant šiltą ir šeimynišką popietę, kuri padėjo mums pasijusti lyg viena didele šeima.

 Priešmokyklinio ugdymo pedagogės: Alma ir Laura

 

 

Dainuojančių mokytojų festivalyje – ansambliai iš visų ikimokyklinių įstaigų 

 Paskelbta 2015 05 12 12:25   www.vakarinepalanga.lt

       Dažnai vietos spaudoje skaitome informaciją apie viename ar kitame darželyje įvykusį renginį. Bet šie rašiniai skelbia apie pramogas, viktorinas, metodines dienas, kuriose pedagogai dalijasi gerąja savo darbo patirtimi. Viskas skirta ugdytiniams. Ir labai retai perskaitome apie renginius, skirtus patiems pedagogams, jų saviraiškai, sielos atgaivai.

     Todėl džiugu pranešti, kad praėjusį mėnesį kartu su pavasario vėju į lopšelį-darželį „Nykštukas“ dalyvauti trečiajame Dainuojančių mokytojų festivalyje sugužėjo moterų vokaliniai ansambliai iš visų Palangos ikimokyklinių įstaigų.

       Pasipuošusios, smagiai nusiteikusios pedagogės, vadovaujamos meninio ugdymo mokytojų, atliko po dvi dainas – viena iš jų lietuvių liaudies, kita – laisvai pasirinktas kūrinys.

     Pasveikinti dalyvių atvyko Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė, švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė.

      Autoritetinga komisija, kurią sudarė kretingiškis muzikos mokytojas ekspertas A. Žilys, VšĮ „Ars cantus“ vadovė A. Levickytė ir muzikos mokytoja metodininkė S. Užkuraitienė, turėjo gerokai pasukti galvas dėl nominacijų.

       Muzikaliausio vokalinio ansamblio nominacija įteikta lopšelio-darželio „Nykštukas“ moterų vokaliniam ansambliui „Burė“ (vadovė – muzikos mokytoja metodininkė I. Cholinienė), kūrybiškiausio – lopšelio-darželio „Sigutė“ „Versmei“ (vadovė – muzikos mokytoja J. Dočilovienė), profesionaliausio – „Gintarėlio“ moterų kolektyvui „Gintarėlio broškės“ (vadovė – muzikos mokytoja metodininkė V. Juozapavičienė), originaliausio – „Žilvino“ ansambliui „Žilvinietės“ (vadovė – vyresnioji muzikos mokytoja A. Strakšienė), lyriškiausio – „Pasakos“ moterims iš „Dainuokime kartu“ (vadovė – muzikos mokytoja B. Gabriolaitė). Na o garbingą „Dainų dainos“ nominaciją pelnė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ansamblis „Gilė“ (vadovė – muzikos mokytoja metodininkė N. Petrauskienė). Baigiantis festivaliui jaunoji atlikėja – Klaipėdos E. Balsio meno gimnazijos solistė V. Cholinaitė renginio dalyviams skyrė populiarios muzikos kūrinius ir sulaukė gausių ovacijų.

       Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė B. Mazrimienė, įteikdama vokalinių ansamblių vadovams po atminimo dovanėlę – baltasparnį angelą, sakė: „Šis renginys parodė, kad pedagogams reikia daugiau ir įvairesnių atokvėpio valandėlių, per kurias skamba eilės, muzika. Juk dainuodamas žmogus skleidžia gėrį, džiaugsmą ir šilumą“.

        Renginį išradingai ir šmaikščiai vedė priešmokyklinio ugdymo pedagogė S. Sičiūnienė.

      Norisi tikėtis, kad pedagogės nepaskęs kasdienėje rutinoje ir sugalvos įdomių bei linksmų renginių, skirtų savo laisvalaikiui paįvairinti.

Birutė Marija Remeikienė,

lopšelio-darželio „Nykštukas“  direktorės pavaduotoja ugdymui

__________________________

www.vakarinepalanga.lt

Plauk rankas – saugok sveikatą

 

 Paskelbta 2015 05 14

      2015-05-13 darželyje apsilankė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro atstovės. Apsilankymo tikslas – paaiškinti vaikams, kodėl ir kada reikia plauti rankas, kaip per nešvarias rankas padidiname ligų tikimybę, pamokyti vaikus taisyklingai plauti rankas. 

       Užsiėmimo metu vaikai diskutavo ir mokėsi taisyklingai plauti rankas, po to pasitikrino ar įsisavino žinias. Grupės gavo plakatus „Kaip plauti rankas?”.

       Dėkojame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurui už labai naudingas pamokėles !!!

 

Kelionė į sodą

 Paskelbta 2015 05 08

       2015 m. gegužės 7 d. II „Boružėlių“ grupės vaikučiai baigdami savaitės temą „Žydi sodai. Mano spalvos“, keliavo į obelų sodą. Vaikučiai sode apgyvendino bitutes, drugelius, boružėles.

 

Policijos pareigūnų apsilankymas darželyje

 Paskelbta 2015 05 07

         2015 m. gegužės 7 d. mūsų darželį aplankė policijos pareigūnai. Pareigūnai mokė vaikus saugaus eismo ir labai maloniai ir nuoširdžiai pabendravo su vaikučiais.

        Nuoširdžiai dėkojame už atvežtas AB „Kauno tiltai“ įsteigtas dovanas, atvirukus, ūgio matuokles, kompaktinius diskus su pasakų įrašais.

 

Kultūros diena

 Paskelbta 2015 04 15

         2015 m. balandžio mėnesio 15 dieną minėjome Kultūros dieną. Su III „Drugelių“ grupės ugdytiniais keliavome į Šventosios galeriją, klausėmės vokalinio moterų ansamblio pasirodymo, menininkė Agnė Dragūnaitė ir jos sūnus Rytis pristatė savo darbų parodą, supažindino vaikus su kanklėmis ir skambančiu Tibeto dubenėliu.

      Dėkojame Palangos kultūros centro vadybininkei Monikai Jarulytei už kvietimą apsilankyti renginyje ir už padovanotą Tomo Dirgėlos knygą „Apie raganą Šiokiątokią“.

 

„Dingę kiaušiniai“

 Paskelbta 2015 04 13

         2015 m. balandžio 9 d. vaikų laukė šaunus rytmetis „Dingę kiaušiniai“.

       Rytmetį vedė Velykų bobutė (auklėtoja Laura Petrauskaitė) ir kiškis (auklėtoja Eglė Slaninaitė). Vaikai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius. Velykų bobutė pasakojo vaikams Velykų atsiradimo istoriją, kodėl ir kaip marginami kiaušiniai. Išklausę pasakojimų visi ieškojo dingusių kiaušinių, suradę žaidė smagius estafetinius žaidimus. Renginio pabaigoje visų grupių vaikučiai įvairiausiais raštais aplikavo bendrą, didelį kiaušinį.

 

Velykinis margutis

  Paskelbta 2015 04 03

            Š. m. kovo 31 d. darželyje vyko edukacinis užsiėmimas „Velykinis margutis“.

       Jo metu vaikučiai susipažino su programos vedėja, išgirdo pasakojimą apie Velykų bobutę. Žaidė žaidimą skraido – neskraido, mokėsi gandro paerzinimų.

       Kodėl per Velykas valgome kiaušinius? Kodėl juos marginame? Ką reiškia jų spalvos? Vaikučiai sužinojo atsakymus į šiuos klausimus, išgirdo pasaulio atsiradimo istoriją.

          Patys savo mažomis rankytęmis pasigamino saldų margutį. Maišė tešlą iš paslaptingų kiškio miltų ir saldžiausio paukščių pieno. Susipažino su Velykų tradicijomis: kiaušinių ridenimu, velykavimu, taškymusi vandeniu, supimusi supynėse ir kt.

 

Linas rengia ir maitina

  Paskelbta 2015 03 03

        Anot senų žmonių: „nei vienas augalas pasaulyje neiškenčia tiek daug kančių kaip linas, tačiau ir nė vienas augalas neatneša žmonėms tiek naudos, grožio ir laimės “. Patarlė sako, kad linas – dengia, linas – rengia, linas – perša ir vestuves rengia. Senolių įsitikinimų, linas turi ypatingų galių kovojant su piktosiomis dvasiomis.

       2015 m. vasario 26 d. apie tai ir dar daugiau vaikučiai sužinojo programoje „Linas rengia ir maitina“. Jos metu pamatė:

 • trumpą spektakliuką „iš lagamino“, kurio metu sužinojo apie lino vargus;
 • vaikai susipažino su linu dainose, eilėraščiuose, patarlėse, minklėse;
 • apžiūrėjo, kaip gi atrodo mūsų senelių taip vertintas linas kaip augalas, kaip pluoštas ir kaip maisto produktas, iš lino stiebelio pagamino lino siūlą;
 • išbaidę piktą velnią ragavo duonelės su linų sėmenų aliejumi, sužinojo apie naudingąsias jo savybes;
 • pasistiprinę kibo į darbus ir pasigamino nepakartojamą lininę servetėlę.

 

Išauskime kilimą Lietuvai !!!

 Paskelbta 2015 02 17

         Mūsų darželio vaikai ir pedagogai išradingai minėjo Vasario 16-ąją. Visą savaitę vaikai karpė karpinius ir ruošėsi gaminti kilimą Lietuvai – Lietuvos vėliavą. Visos trys grupės turėjo savo spalvą, pirmoji grupė – raudona (karpė tulpes), antroji – geltona (karpė laivelius), trečioji – žalia (karpė lapelius). Suklijavus visus karpinius gavosi Lietuvos vėliava! Minėjime skambėjo Lietuvos himnas, vaikų tautinės dainelės, šokių rateliai.

 

 

 

Koncertas Vasario 16-ajai paminėti

Paskelbta 2015 02 13

       2015 m. vasario 12 d. mūsų lopšelyje – darželyje apsilankė Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos, Šventosios skyriaus mokiniai. Jie pristatė koncertinę programą Vasario 16-ąjai paminėti. Atliko tarmiškus žemaitiškus kūrinius, grojo kanklėmis, pianinu ir kitais instrumentais. 

 

 

 

Pilietinio ir tautinio ugdymo programa

„Atverkime tautos kultūros skrynią“

Paskelbta 2015 02 10

         Programa buvo vykdoma 2014 m. spalio – gruodžio mėnesiais. Programos metu vaikai mokėsi tapybos, lipdymo iš molio, dekupažo meno. Apsilankė Mikelio Balčiaus muziejuje.

      Gruodžio 18 d. įvyko baigiamasis programos renginys „Ir sudėsim darbų skrynią“, kurio metu Palangos pedagogams buvo pristatyta vykdyta programa, eksponuoti vaikų pagaminti darbeliai

        Nuoširdžiai dėkojame:

        – Mamoms Raimondai Kulvietienei, Sanitai Vaitkūnienei už pagalbą mokant dekupažo meno;

      – Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytojams Audronei Bukauskienei ir Petrui Baromui už tapybos ir lipdymo pamokėles.

 

 

„Vežkit, rogės, į svečius“

Paskelbta 2015 02 09

        2015 m. vasario 6 dieną „Boružėlių“ grupė keliavo į mišką su vaišėmis žvėreliams. Vaikai žvėreliams nešė kopūstus, morkas, burokėlius, duoną.

 

 

Saugaus eismo savaitė

Paskelbta 2015 02 02

       Palangos lopšelyje – darželyje „Sigutė“ 2015-01-26 – 2015-01-30 savaitė buvo skirta saugiam eismui. Visą savaitę vaikai mokėsi pažinti šviesoforą, kelio ženklus. Vaikai saugaus eismo tema, piešė, lipdė, spalvino. 2015-01-30 į darželį atvyko Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės, kurios mokė vaikus kaip saugiai pereiti gatvę, kaip būti matomam tamsiu paros metu, kaip segtis saugos diržą automobilyje.

      Nuoširdžiai dėkojame Gabrielės tėčiui Rimui Pociui padėjusiam suorganizuoti susitikimą su policijos pareigūnėmis.

___________________________

 http://klaipeda.policija.lt

 

 

Laiškas Kalėdų seneliui

Paskelbta 2014 12 05

          „Boružėlių“ grupės vaikai parašė laišką Kalėdų seneliui. Nupiešė piešinėlius ir viską sudėję į voką 2014-12-05 keliavo į paštą išsiųsti laišką į Suomiją.

 

 

Dainų ir šokių festivalis „Šoku – aš, dainuoji – tu“

Paskelbta 2014 11 26

       2014-11-25 mūsų darželio mergaitės (solistės – Urtė Mockutė, Elzė Mockutė, Ema Markarjan; šokėjos – Gabija Rankauskaitė, Goda Bogdelytė, Rūta Šauklytė) dalyvavo dainų ir šokių festivalyje, Palangos pradinėje mokykloje (organizatoriai: Palangos lopšelis – darželis „Žilvinas“). Mergaitės atliko kūrinį „Mažas baltas katinėlis“. Gavome nominaciją kaip išradingiausias pasirodymas. Mergaites pasirodymui paruošė meninio ugdymo mokytoja Jūratė Dočilovienė.

 

Žiūrėjome spektaklį

Paskelbta 2014 11 20

       Lapkričio 20 dieną svečiavomės Šventosios pagrindinėje mokykloje, kur „Drakoniuko teatras“ rodė nuotykiais kvepiančią premjerą „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“.

 

Nariuotakojų paroda

Paskelbta 2014 11 17

          2014-11-17 mūsų lopšelyje – darželyje apsilankė nariuotakojų paroda (vorai paukštėdos, tarakonai, šimtakojai, gyvalazdės, skorpionai). Vaikai išklausė pamokėlę apie nariuotakojų kilmę, mitybą, ir jų gyvenimą.

 

Graži šypsena

Paskelbta 2014 11 14

       2014 m. lapkričio 14 d. mūsų darželyje apsilankė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė Evelina Malvicaitė. Specialstė mokė II „Boružėlių“ ir III „Drugelių“ grupių vaikučius kaip teisingai valyti dantukus, kokius maisto produktus reikia vartoti ir kokių vengti norint turėti sveikus ir stiprius dantis.

  

 

Troliai Mumiai

Paskelbta 2014 11 13

       2014 m. lapkričio mėnesio 10 dieną Šventosios pagrindinė mokykla vėl pakvietė lopšelio-darželio ,,Sigutė“ priešmokyklinukus į savo biblioteką, kur vyko bendras projektas Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Troliai šiaurėje“. Projekto tikslas – skatinanti domėtis literatūra, branginti skaitymą balsu bei prisiminti šiaurietiškas pasakojimo tradicijas.

       Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklose ir žmonių susibūrimo vietose buvo organizuojami skaitymai balsu, rengiamos knygų parodos bei kiti kultūros renginiai. Mūsų ugdytiniai smagiai leido laiką, klausydamiesi Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokų bei mokytojų balsu skaitomo Tovės Jansson kūrinio „Tėtis ir jūra“, spalvino paveikslėlius, kuriuos išradingai parinko projekto organizatorės Z. Klapatauskienė, M. Petrauskienė ir R. Valantinaitė.

       Priešmokyklinukai pralinksmino mokinukus nuotaikingai atlikdami dainelę ,,Baltas baltas katinėlis“, vaišinosi saldainiais ir linksmi grįžo į savo darželį. Čia jie pasakojo patirtus įspūdžius draugams, toliau visi kartu su kitais grupės vaikais klausėsi auklėtojos skaitomo pasakojimo, piešė, spalvino, rengė Trolių Mumių parodą. Visada malonu bendrauti ir bendradarbiauti su Šventosios pagrindinės mokyklos  pedagogais.

 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė

  

 

Vaikų užimtumo kokybės gerinimas

Paskelbta 2014 11 05

       Norime padėkoti Šventosios seniūnijos bendruomenei už paskirtas lėšas arkliukų-spyruokliukų įsigijimui, pagal vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programą. Vaikų džiaugsmas ir šypsenos didžiausia padėka.

   

 

„Atverkime tautos kultūros skrynią“

Paskelbta 2014 10 29

        Kultūrinis – pažintinis ugdymas atveria plačias galimybes vaiko saviraiškai per gimtąją kalbą, tautodailę, teatrą, meną. Suteikia galimybę aplankyti muziejus, organizuoti ir patiems dalyvauti susitikimuose su tautodailininkais, istorikais.

       Edukacinėje ekskursijoje pas kraštotyrininką, numizmatą, istorinio etnoso palikuonį Mikelį Balčių, prasidėjo mūsų lopšelio – darželio „Sigutė“ pilietinio tautiškumo programa „Atverkime tautos kultūros skrynią“. Pagrindinis programos tikslas: sudaryti sąlygas perimti tautos kultūros pagrindus bei kultūrinį palikimą: kalbą, dorines – estetines nuostatas, vertybes, papročius, tradicijas. Pagrindinės programos vykdytojos: auklėtoja Aušra Toliušienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė.

       Nuvykę į muziejų pas istoriką Mikelį Balčių vaikučiai apžiūrėjo senovinio kambario baldus, skrynią, pinigėlius, laikrodžius, paslapčių knygeles, indus, ginklus ….  Etnologas M. Balčius papasakojo apie tų daiktų paskirtį, jų istoriją, maloniai ir gražiai pabendravo su vaikučiais.

     Toliau programoje „Atverkimr tautos kultūros skrynią“ numatyti renginiai: edukacinės valandėlės su tautodailininku Petru Baronu, mokytoja Audrone Bukauskiene, Tomo Kulviečio mama Raimonda Kulvietiene.

       Programa baigsis kūrybinių darbų paroda „Ir sudėsim darbų skrynią“. Atvira veikla Palangos pedagogams „Sudužusi puodynė“.

      Liaudies kūryba – ypač palanki dirva meniniams, kūrybiniams sugebėjimams ugdyti, vaiko saviraiškai skatinti. Vaikai nebus abejingi savo kraštui, jo likimui, labiau gerbs savo artimuosius. Sužinos kaip gyveno protėviai, kokie jie buvo, kokiais daiktais naudojosi, kokius amatus puoselėjo.

Auklėtoja Aušra Toliušienė

  

 

Korekcinė pėdučių mankšta

Paskelbta 2014 10 28

       2014 m. spalio 27 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Sigutė“ apsilankė Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistės ir pravedė vaikučiams pėdučių mankštelę, pilnapadystės profilaktikai. Mankštelė buvo naudinga, suteikė vaikams ir auklėtojoms daug naudingų žinių, kurios ir toliau bus pritaikomos kūno kultūros užsiėmimuose.

 

 

Edukacinė valandėlė „Stiklo stebuklai“

   Paskelbta 2014 10 20

 

Sveikatos valandėlė „Ruduo atėjo gausus derlius užderėjo“

Paskelbta 2014 10 15

          Lopšelyje – darželyje „Sigutė“ vyko teminė savaitė „Vaisiai ir daržovės“. Kuri visose grupėse prasidėjo susipažinimu su vaisiais ir daržovėmis, jų nauda sveikatai. Grupėse vaikai spaudė įvairias sultis: burokėlių, morkų, obuolių. II „Boružėlių“ grupės Aivilės mama Olga Dejienė parūpino vaikams obuolių ir daržovių.

              Dėkojame tėveliams dalyvavusiems vaisių ir daržovių parodoje „Ruduo atėjo – gausus derlius užderėjo“.

          Savaitė baigėsi sveikatos valandėle. Personažai „Rudenėlis“ (auklėtoja – Laura Petrauskaitė) ir „Obuolys“ (auklėtoja – Aušra Toliušienė) linksmino vaikus, žaidė žaidimus, dainavo daineles, minė mįsles, žaidė didaktinius žaidimus. „Boružėlių“ grupės vaikai vaidino pasaką „Ropė“.

 

Europos judėjimo savaitė

Paskelbta 2014 10 01

          Spalio 1 d. lopšelio darželio „Sigutė“ ir Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenės dalyvavo Europos judėjimo savaitės bėgime.

 

Išvyka į kaimą 

     Paskelbta 2014 09 25

       Keičiasi Lietuvos kaimas. Kaip pasaka mums yra senos sodybos su plačiais sodais, kieme klegančiomis vištomis, antimis, lakstančiais triušiais, ožkomis…

       Į tokį kaimą, esantį Šventojoje lopšelio darželio ,,Sigutė“ vaikus, apžiūrėti naminius gyvūlėlius pakvietė Aivilės mama, Olga Dejienė. Vaikai nuvykę pas Aivilės senelius, pirmiausiai apžiūrėjo vištų ,,namus“, pamatė kur ir kaip jos peri, ėmė į rankas dar šiltus vištų kiaušinius. Daug džiaugsmo, šilumos vaikai patyrė žiūrint į dideles triušių šeimynas, kur kiekvienas galėjo pavaišinti triušelį kopūsto lapu, juos paglostyti.

       Didelį įspūdį vaikams padarė kieme stovintis senas traktorius, į kurį galėjo įlipti kiekvienas norintis.

     Į darželį vaikai grįžo linksmi, apdovanoti gardžiais sodo obuoliais, pajutę žmogaus ir gyvūnų ryšių pastovumą, įvairovę.

Auklėtoja, Aušra Toliušienė

  

 

Šventinis Rytmetys „Rugsėjis atėjo – vaikučiai sugūžėjo“

Paskelbta 2014 09 02

Jūs atėjot lyg rytmečio saulė

Takučiu per sidabro rasas,

Nešdami savo gražų pasaulį

Į darželio šviesiąsias grupes.

 

                 Šiais gražiais žodžiais „Vasarėlė“ – auklėtoja Aušra Toliušienė, pradėjo rugsėjo šventę lopšelyje – darželyje „Sigutė“. Atvykęs „Rudenėlis“ – auklėtoja Alma Valaitienė, žaidė su vaikais balionėliais, pristatė vaikų grupes, kas kokioje grupėje gyvens. Auklėtoja Nijolė Grinevičienė – „Boružėlė“, kalbėjo kad vasara baigėsi, prasidėjo darbymetis – Nauji mokslo metai. Iš atsineštos kuprinės, traukė daiktus ir klausinėjo vaikučių, kurie daiktai tinkami neštis į darželį, kurie žaisti namuose. Šventė baigėsi tradiciniu lietuvių liaudies žaidimu „Graži mūsų šeimynėlė“ ir siurprizais.

 


 

Priešmokyklinukų  išleistuvės 

 Paskelbta 2014 07 21

 

 

  

Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ projektas

„Auk, pažink, kurk“

Paskelbta 2014 07 14

 

 

 

 

„Išvyka prie jūros 2014-05-31“

  Paskelbta 2014 05 31 

  

 

 

Mažiausieji šventojiškiai rodo pavyzdį visai Lietuvai

  Paskelbta 2014 03 14

 

Paskelbta 2014 03 07

Respublikinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus

vaikų akcija „Ekogirlianda“, skirta Žemės dienai paminėti

            II „Boružėlių“ grupė dalyvauja akcijoje „Ekogirlianda“. Šiai akcijai vaikai su auklėtoja Aušra Toliušiene ir auklėtojos padėjėja Rasa Vaškiene sukūrė „Ekogirliandą“ iš plastikinių jogurto indelių (gaunamų pagal paramą „Pienas vaikams“) ir plastikinių šiaudelių.

  

 

 

Užgavėnės lopšelyje – darželyje „Sigutė“

Paskelbta 2014 03 05

 

 

Šventinis rytmetys Vasario 16-ąjai paminėti

„Tėviškėle tu graži“

Paskelbta 2014 02 14

          Š.m. vasario 13 dieną lopšelyje – darželyje “Sigutė” įvyko renginys vasario 16-ąjai paminėti. Vaikai su savo pagamintomis trispalvėmis vėliavėlėmis šoko, dainavo daineles Lietuvai. Renginio tikslas, ugdyti vaikų tautiškumą, meilę tėvynei.

         Dėkojame tėveliams, dalyvavusiems renginyje.

 

 

Baltų Kalėdų paslaptis

Paskelbta 2013 12 20

      2013 m. gruodžio 19 dieną „Boružėlių“ grupės vaikai ir jų tėveliai pramogavo kartu su Kalėdų seneliu prie Kalėdinės eglutės. Vaikaičiai už gražią programėlę gavo dovanėles nuo Kalėdų senelio.

 

 

Vaikų piešinių paroda, Šventosios vaikų bibliotekoje

„Baltų Kalėdų“ paslaptis

Paskelbta 2013 12 20      

        2013 m. gruodžio mėnesį „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupės vaikai piešė, aplikavo, štampavo piešinius žiemos tematika. „Boružėlių“ grupės vaikučiai aplankė Šventosios bibliotekoje vykstančią parodą, pakvietė tėvelius taip pat joje apsilankyti.

 

 

Advento kalendorius

Paskelbta 2013 12 09

       II „Boružėlių“ grupėje visą mėnesį vyksta projektas „Gerumo meilės ir vilties žiburys“, kurio metu vaikučiai kalba apie Adventą – laukimo metą, klausosi kūrinėlių, mokosi eilėraštukus Kalėdų seneliui, kiekvieną dieną atlieka darbelius ir Adventiniame kalendoriuje randa siurprizus.

 

 

Advento žibintai

Paskelbta 2013 12 02

       Lapkričio 29 vakarą lopšelio – darželio „Sigutė“ II „Boružėlių“ grupėje įžiebtas „Gerumo, meilės ir vilties žiburys“. Įžiebę žibintus ir uždegę žvakeles kartu su tėveliais, seneliais adventinėje vakaronėje dainavome dainas, žaidėme žaidimus, pasimokėme Kūčių papročių, porinome senolių išmintį.

       Tėveliai dalyvavo ir žibintų parodoje.

 

Sveikatos valandėlė

            Š. m. spalio 31 d. Lopšelyje – darželyje „Sigutė“ vyko II „Boružėlių“ grupės vaikų sveikatos valandėlė „Rudens gėrybės – sveikatos šaltinis“. Vaikai atsakinėjo į pomidoro (aukl. Aušra Toliušienė) ir svogūno (aukl. Rita Žukauskaitė) klausimus apie sveikus ir nesveikus maisto produktus, žaidė, šoko ir dainavo. Svečiuose buvo sveikatos priežiūros specialistė Lida Viršilienė, kuri įtvirtino vaikų žinias apie sveiką gyvenseną. Atlikę užduotis vaikai vaišinosi sveiku siurprizu.

 

Tarptautinis konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

            Š.m. lapkričio 5 d. III „Drugelių“ grupės penkių vaikų (Goda Bogdelytė, Goda Motiejauskaitė, Rokas Remeikis, Joris Lekavičius, Adomas Japertas) komanda su auklėtoja Aušra Toliušiene ir sveikatos priežiūros specialiste Lida Viršiliene, dalyvavo tarptautinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etape, kuris vyko Palangos V.Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Komanda pasirodė puikiai, atsakė į visus testo klausimus, puikiai įveikė sportines užduotis.

           Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų įstaigos komanda. Taip pat dėkojame Kristinai Bogdelienei už pagalbą vykstant į renginį.

 

Svečiuose pas ugniagesius

                     Š.m. spalio 16 dieną, III “Drugelių” grupės vaikai lankėsi Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai labai gerai ir produktyviai praleido laiką, buvo mokomi kaip reikia elgtis gaisro atveju, supažindinti su gaisro gesinimo technika, gaisriniais automobiliais. Vaikai grįžo pilni teigiamų emocijų ir gražių akimirkų. Labai dėkojame grupės tėveliams padėjusiems visai grupei nuvykti į įstaigą: Gitanai Švedkauskienei, Birutei Galdikienei, Ingai Štreimikienei, Aušrai Tamošauskienei

                Taip pat nuoširdus Ačiū Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnybos gaisrininkams ir inspektoriams už šiltą ir malonų bendravimą bei suteiktą galimybę.

 

Europos judėjimo savaitės bėgimas

            Labai džiaugėmės, kad Šventosios pagrindinė mokykla spalio 9-ąją pakvietė lopšelio – darželio „Sigutė“ auklėtinius dalyvauti Europos judėjimo savaitės bėgime. Vaikai patyrė be galo daug malonių įspūdžių, labai stengėsi įveikti 250 m. distanciją, už kurią buvo apdovanoti diplomais.

 

Apdovanoti geriausi mokytojai

 

Plačiau skaitykite http://www.palangostiltas.lt

 

Vaikų velykėlės 2013

Lopšelyje – darželyje ,,Sigutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai dalyvavo piešinių parodoje ,,Vaikų velykėlės“. Kiekvienam vaikui, kuris dalyvavo margučių piešimo konkurse, buvo įteikti kompaktiniai diskai su Vytauto V. Landsbergio jaunesniojo dainomis ir pasakomis vaikams.

Priešmokyklinės grupės vaikai aštuntus metus iš eilės dalyvauja ,,Skinijos“ skelbiamame taikomojo dizaino konkurse vaikams „Nusipiešk sau kojinytes“.

 

Velykos darželyje

Balandžio 2 d. lopšelyje – darželyje ,,Sigutė“ vyko pramoga vaikų velykėlės  ,,Rieda margučiai – džiaugias vaikučiai“. Šventę nuotaikingai vedė boružėlė – auklėtoja Sigita Čečkauskienė, gandras – auklėtoja Aušra Toliušienė, Velykė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Valaitienė. Vaikai įtvirtino turimas žinias apie Velykų papročius, minė mįsles, rideno margučius, šoko, žaidė, dainavo.

 

Minint Kovo 11-ąją

Minint Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Šventosios kultūros centras miestelio bibliotekoje surengė šventinę popietę: „Visur matau, tave, Tėvyne“.

Ši šventė tampa vis prasmingesnė, vis giliau suvokiame jos reikšmę.

Renginį, skirtą Kovo 11-ajai, vedė ir eiles apie Tėvynę skaitė Šventosios kultūros centro direktorė Rima Beniušienė.

Šventosios miestelio seniūnas Eugenijus Čilinskas pasveikino šventojiškius, palinkėjo sutarimo, draugiškumo sprendžiant miesteliui aktualius klausimus, įgyvendinant projektus.

Projekte dalyvavo visų gerbiamas Šventosios girininkas Rimantas Kviklys. Jis paskatino būti aktyviais miestelio bendruomenės nariais, siekti , kad gražėtų Šventoji ir apylinkės, kad atvažiavusiems vasarą būtų smagu poilsiauti su šeimomis mūsų kurorte.

Šventėje dalyvavo miestelio klebonas Vidmantas Gricius ir kiti aktyvūs miestelio bendruomenės nariai, senieji miestelio gyventojai, kurie prisiminė, kaip buvo švenčiamos svarbios Lietuvos datos.

Šventosios kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „ELIJA“ (vadovas Juozas Tubinas) atliko lietuvių autorių dainas apie Tėvynę.

Popietę praskaidrino Šventosios lopšelio – darželio „Sigutė“ priešmokyklinės „Drugelių“ grupės vaikučių Jokūbo Jarulio bei Godos Motiejaitytės deklamuojami eilėraštukai.

Visi plojo „Tramtatulio“ liaudies dainų konkurso rajoninės atrankos nugalėtojai Godai Motiejaitytei (muzikos mokytoja Virginija Juškienė), kuri atliko dvi autentiškas, žemaitiškas dainas.

Bibliotekos salę papuošė priešmokyklinės grupės vaikų piešinių paroda (auklėtoja Alma Valaitienė).

Popietėje nuskambėjo ir lopšelio – darželio „Sigutė“ direktorės Svetlanos Andziulienės savos kūrybos eilės apie gimtinę, meilę, kurias skaitė autorė.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė  Nijolė Grinevičienė

Nuotraukos Viktoro Večerskio

 

 

 

2013 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“

Š. m. kovo 1 d. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2013“ viena iš rajoninio rato nugalėtojų tapo Palangos lopšelio – darželio „Sigutė“ ugdytinė Goda Motiejaitytė (vadovė Virginija Juškienė). Kovo 29 d. vyks regioninis ratas Telšiuose, kuriame Godai linkime kuo didžiausios sėkmės.

 

 

Žvėrelių rūpesčiai

2012 11 22 lopšelyje – darželyje „Sigutė“ vyko sportinė pramoga „Žvėrelių rūpesčiai“. Šventėje dalyvavo visų grupių vaikai. Buvo atvykęs vilkas – auklėtoja Rita Žukauskaitė, voverytė – auklėtoja Aušra Toliušienė. Taip pat pramogą padėjo pravesti Urtės ir Elzės mama.

Už sportinius pasiekimus vilkas visus vaikus – žvėrelius apdovanojo apelsinais.

 

 

 Svečiuose Policijos pareigūnai

2012 lapkričio 13d. į lopšelį-darželį „Sigutė“ atvyko policijos pareigūnai, kurie supažindino su kelio ženklais, mokė saugiai pereiti gatvę. Visi susitikime dalyvavę vaikučiai dovanų gavo po atšvaitą.

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2012

2012m. lapkričio 12d. „Drugelių“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Alma Valaitiene dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginyje Šventosios pagrindinėje mokykloje. Vaidino pasaką „Pirštinė“.

 

„Tau vaikuti, dovanoju, ką senoliai sugalvojo“

2012 m. lapkričio 9 dieną Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ vyko vaikų tautinio ugdymo programos renginys „Tau vaikuti, dovanoju, ką senoliai sugalvojo“. Renginys buvo skirtas ožio dienai paminėti. Lopšelio-darželio „Sigutė“, „Drugelių“ grupės ugdytiniai: Agnė Daujotaitė, Goda Motiejaitytė, Kristupas Švedkauskas, Tadas Jašinskas, atliko – pašoko Lietuvių liaudies žaidimą „Oželis“.

 

 Praktinė Programa vaikams – „Mano kepaliukas“

2012m. lapkričio 9 dieną, vyko duonos kepimo pamokėlė. „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupės vaikučiai susipažino su Duonos atsiradimo istorija nuo grūdo iki vaikučio pilvuko. Vaikučiai patys formavo duonos kepalėlius, juos kepė ir po to skanavo.

 

Mes kuriame meną

Š.m. spalio 25 d. lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytiniai pasitelkiant dizaino meno išraiškos priemones, dalyvavo vaikų saviraiškos programoje „Mes kuriame meną“. Renginys vyko Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka.

 

Šventinis rytmetis „Daržo ir miško dovanos“

Š.m. spalio 17 dieną lopšelyje darželyje „Sigutė“ vyko šventinis rytmetis „Daržo ir miško dovanos“. Šventėje dalyvavo, daineles dainavo, visų darželio grupių vaikučiai. Vaikai žaidimų metu buvo supažindinami su vaisiais, daržovėmis, įvairiausių medžių lapais. Po šventės vaikučiai susirinkę grupėse ragavo rudenėlio gėrybių.

Kelios akimirkos iš šaunaus rytmečio:

                Dėkojame

grupės tėveliams , kurie  taip sumaniai kūrė iš  rudens gėrybių personažus, puokštes, gamino nepakartojamus morkų saldainius, virė kvapnią ir gardžią uogienę, o tai padėjo  vaikučiams geriau pažinti daržo, sodo ir miško dovanas, sukurti gražią šventę.

Linkime Jums dosnaus ir skalsaus rudens derliaus.

Šviesos ir gėrio Jūsų namams.

                                           Grupės auklėtojos


 

Gerbiami pedagogai ir tėveliai !

 
Visų saulių Saulė yra Širdis.
Mokymas, į kurį Mokytojas nededa Širdies,
yra žmonijos nesantaika ir pražūtis.
Mokymas, į kurį Mokytojas deda Širdį,
yra žmonijos gėris ir kilimas aukštyn.
Auklėjimo be Širdies nėra.
Nėra nieko – nei meilės artimui, nei patriotizmo,
nei pakantos, nei atjautos, nei pagarbos, nei laisvės,
nei teisingumo, nei pareigos, nei tikėjimo,
nei harmonijos…
Ko gi reikia dar ?
Reikia, kad Mokytojų Širdys susijungtų,
Mūsų tik trys: Jūs, Mes ir Jie…

                                                                                        (Šalva Amonašvilis)   

 

          Palangos lopšelis-darželis ,,Sigutė“ 1986 metais spalio 1 dieną atvėrė duris Šventosios gyvenvietės ikimokyklinukams.
          Lopšelis-darželis ,,Sigutė“ – neformaliojo ugdymo įstaiga, kurioje dirba 20 darbuotojų, iš jų 6 pedagogai, 1 – specialiojo ugdymo pedagogas – logopedas, 3 administracijos darbuotojai, 10 – aptarnaujantis personalas.
          Lopšelyje-darželyje ,,Sigutė“ veikia trys grupės:
 • 1-a lopšelio ugdymo ,,Bitutės“ grupė nuo 1,5 m. iki 3 m.;
 • 2-a mišri darželio ugdymo ,,Boružėlės“ grupė nuo 3 iki 5 m.;
 • 3-čia priešmokyklinio ugdymo mišri ,,Drugeliai“ grupė nuo 5 m. iki 7 m.   
 FILOSOFIJA
          Humanistinis požiūris į ugdymą, tobulėjimas ir bendruomeniškumo derinimas nuolatinėmis kaitos sąlygomis.
 
VIZIJA
     Palankios sąlygos ugdytinių saviraiškai ir saviugdai, saugi ir sveika aplinka, kokybiškas priešmokyklinis ugdymas.
     Lopšelis-darželis ,,Sigutė“ – tai bendruomenė, puoselėjanti etnokultūrines vertybes prieinamaisvaikams ir suaugusiems būdais, žadinanti tautiškumą, vykdanti vaikų socializaciją.
 
MISIJA
 
          Įstaigos unikalumas – veiklos viešumas, demokratiški pedagogo-ugdytinio-šeimos santykiai, kur pedagoginė sąveika vyksta bendravimo ir bendradarbiavimo principu, kurianti savo tradicijas ir nuostatas. Ugdymas grindžiamas pasirinkimo laisve, tenkinanti ugdytinių poreikius, atsižvelgiant į tėvų lūkesčius.
 
 

Lopšelis-darželis ,,Sigutė“ savo veiklą grindžia moderniosiomis ugdymo teorijomis: 

 • Humanistiškai orientuoto ugdymo teorija (vaikas gerbiamas kaip asmenybė, pripažįstama teisė būti skirtingu, vaiko vidinio pasaulio nerpklausomybė, savarankiškumas, teisė gyventi ir elgtis pagal prigimtį ir asmeninę patirtį). (C .Rogers, A.Maslow)
 • Demokratinio ugdymo teorija (demokratiško pedagogo ir vaiko sąveika, abipusis atvirumas, lygiavertis bendravimas ir bendradarbiavimas, bendra veikla, tolerancija, darželio bendruomenės kūrimas: vaikai, tėvai, kiti šeimos nariai, aplinkiniai gyventojai). (Barbara Day)
 • Aktyvaus ugdymo teorija (vaikas – ugdymo proceso subjektas, jis perpranta, įgyja, išsiugdo, vaikas kaupia patirtį pats aktyviai veikdamas, bandydamas, eksperimentuodamas). (J. Piaget)
 • Į vaiką orientuoto ugdymo teorija (paisoma vaiko poreikių, pomėgių, derinimasis prie patirties. Visuminis vaiko ugdymas: fizinė, pažinimo ir socialinė kompetencija, skiriamas ypatingas dėmesys didaktiniams, vaidmeniniams žaidimams, tyrinėjimams, bandymams).
 • Į asmenybės sklaidą orientuoto ugdymo teorija (vaikui siūloma veikla stimuliuoja jo asmenybės raidą. Ši veikla siūloma jautriausiais periodais, vaiko amžiaus ypatybių žinojimas, kiekvienas vaikas – unikalus). (J.Santvock)
  
    

Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodos „Žibintų šviesoje“ pristatymas prasidėjo š. m. gruodžio 12 dieną lopšelio-darželio „Sigutė“ salėje, kurį vedė auklėtojos Eglė Slaninaitė-Bučnė ir Laureta  Dominauskienė. Po parodos pristatymo salėje vaikai su tėveliais, auklėtojomis nešini šviečiančiais žibintais keliavo į Šventosos biblioteką, kurioje Aušra Toliušienė padėkojo viesiems dalyvavusiems ir kūrusiems žibintus. Šioje parodoje aktyviai dalyvavo Palangos miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų „Žilvinas“, „Pasaka“, „Nykštukas“, „Sigutė“ vaikai, tėveliai ir auklėtojos.

Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodą „Žibintų šviesoje“ organizavo

vyr. auklėtoja Aušra Toliušienė,

metodininkė Nijolė Grinevičienė,

priešmokyklinio ugdymo pedagogė, metodininkė Alma Valaitienė,

auklėtoja Eglė Slaninaitė–Bučnė, auklėtoja Laureta Dominauskienė.