VAIKŲ GYNIMO DIENĄ – SPORTUOJAM!

Palangos lopšelis darželis “Sigutė“ birželio 1-ąją, „Vaikų gynimo dieną“, pasitiko aktyviai sportuodami lauke. Vykstanti veikla suteikė džiaugsmo ir mažiems, ir dideliems. Bendradarbiaudami su visuomenės sveikatos specialiste Indre Steponavičiene įrengėme kiekvienai grupei atskirą estafečių vietą. Mažiesiems teko lengviausios užduotys, didesniems sudėtingesnės. Vasara yra tas metas, kai daugiau laiko praleidžiame lauke, tad ir fizinio aktyvumo veiklas, pasinaudojant puikiu oru, būtina perkelti į lauko erdvę.  Fizinis aktyvumas padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. S.Tiso teigia, kad „judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo.“ Vaikams, nuo mažiausio iki didžiausio,  reikia padėti suprasti ir parodyti, koks smagus gali būti judrus laikas gamtoje. Linkime judėti ir nesustoti!   

Metodinė diena su Kauno lopšeliu darželiu

“Šnekutis” 

 

                       Kovo 16-ą dieną įvyko, mūsų socialinių partnerių Kauno lopšelio darželio “Šnekutis”, metodinė diena “Ugdome rišliąją kalbą”. Sudalyvauti renginyje buvo pakviestos ir mūsų įstaigos mokytojos. Renginio tikslas – sudaryti sąlygas gerosios patirties sklaidai tarp ikimokyklinių įstaigų. Savo patirtimi, skaitydamos pranešimus, dalinosi Alma Valaitienė, Aušra Toliušienė, Eglė Slaninaitė-Bučnė ir Laureta Dominauskienė. Kiekviena pristatė skirtingus metodus ir priemones skirtas rišliąjai kalbai ugdyti. Taip pat stebėdamos kolegių iš kitų miestų pranešimus, išgirdome daug puikių patarimų, susipažinome su jų naudojamomis priemonėmis ir metodais. 
Kviečiame paskaityti apie tai plačiau Švietimo naujienų internetinėje svetainėje. 

https://www.svietimonaujienos.lt/metodine-diena-ugdome-risliaja-kalba/?fbclid=IwAR3GMivQ1gNy5K0voyjpWxC1lx_kiiX1hTpJ6Duwg803Pm7LvW2JZ2jN4Ag

 

 

 

Dalyvavimas projekte-konkurse

“Mažieji sodeliai” 

 

                        Mūsų įstaigos mokytojos Laureta Dominauskienė ir Eglė Slaninaitė Bučnė, kartu su vaikais, dar 2020 m. kovo 30 dieną pradėjo savo dalyvavimą ilgalaikiame ikimokyklinio ugdymo įstaigų respublikiniame gamtosauginiame projekte-konkurse “Mažieji sodeliai”, kurį organizavo Gargždų l/d “Naminukas”. Projektas-konkursas vyko iki 2020 m. rugsėjo  20 dienos.  Jis buvo skirtas žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės  ir Mokyklų bendruomenės metams paminėti. Mokytojos kartu su vaikais sėjo vaistažoles, vasaros metu jas augino ir prižiūrėjo. Kiemo erdvėje, šalia namelio, įkūrė savo prieskonių, gydomųjų žolelių sodelį. Čia su vaikais stebėjo augančias našlaites, agurkles, čiobrelį, mėtą, nasturtes. Projektui-konkursui pasibaigus, organizatoriai iš geriausių, atrinktų pagal vertinimo kriterijus, įstaigų gėlynų nuotraukų, pagamino kilnojamą parodą – tentą. Džiaugiamės patekę tarp geriausių ir galėję prisidėti prie kilnojamos parodos demonstravimo.

Parengė Eglė Slaninaitė-Bučnė ir Laureta Dominauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bitučių” grupė dalyvavo e-twinning Tarptautiniame projekte
„Spalvų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje

(In the realm of colors, shadows, and mirrors)“

                  Palangos lopšelio darželio „Sigutė“ „Bitučių“ grupės vaikai, kartu su mokytoja Egle Slaninaite – Bučne, prisijungė prie e-twinning platformoje vykusio tarptautinio projekto „Spalvų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje (In the realm of colors, shadows, and mirrors)“, kurį organizavo Šiaulių lopšelio-darželio “EŽERĖLIS” mokytoja Rūta Gedvilienė. Tris sausio mėnesio savaites intensyviai organizavo ir vykdė įvairias veiklas.

                  Pirmoji savaitė buvo pažintis su veidrodžiais ir jų atspindžiais. Vieniems tai sekėsi geriau, kitiems sunkiau, tačiau visi aktyviai dalyvavo ir norėjo pabandyti. Taip pat šią savaitę tyrinėjome savo emocijas veidrodyje šviesoje/tamsoje. Aiškinomės kokia svarbi šviesa, kai žiūri į save veidrodyje.

                  Antroji savaitė vaikams buvo kupina smagių atradimų žaidžiant su šešėliais. Pasirinkome veiklose naudoti multimedijos projektorių, kurio pagalba salėje susikūrėme šviesos šaltinį. Vaikai smagiai tyrinėjo savo šešėlius ant sienos. Žaidėme žaidimą „Nykštukas ir milžinas“. Keitėme fono šviesas, kurios vis iš naujo skatindavo vaikus imtis naujos veiklos, bandyti naujus žaidimus. Piešėme sulaukę saulutės gyvūnų šešėlius. Stebėjome medžių šešėlius ant sienų. Saulė mūsų nelepino, tačiau vis tiek saulutę pro langą pagavę skubėjome atlikti paskirtas užduotis.

                 Trečioji savaitė stebino mus šviesomis ir spalvomis. Grupėje pasistatę disko lempą surengėme šokius. Kai kurie vaikai prigulę prie žemės tyrinėjo spalvotus šviesos rutuliukus, stebėjo į ką jie panašūs. Bandė pagauti ant sienos besikeičiančias spalvas. Taip pat atlikome eksperimentą su soda ir actu, darėme spalvotus vulkanus. Taip pat stebėjome vandens ir aliejaus savybes. Pipetėmis spalvinome sniegą, vatos diskelius.

                Džiugiai praleidome visas 3 veiklos kupinas savaites, kurios mus nukėlė į veidrodžių, šviesų ir spalvų pasaulį. Padėjo pagilinti turimas žinias, bei sužinoti ir patirti šį bei tą naujo.

Keletas akimirkų iš vykdyto projekto. 

Parengė vyr.mokytoja Eglė Slaninaitė – Bučnė

 

PARODA “KALĖDŲ SENELIO NAMELIS”

                     Artėjant šventėms visi ruošėsi Kalėdų senelio atėjimui į svečius. Su vaikais bandėme įsivaizduoti koks tas Kalėdų senelio namelis, kuriame jis gyvena ir nusprendėme visi kartu jį sukurti: kas grupėje, kas su kolegėmis, o kas kartu su tėveliais namuose. Palangos lopšelis darželis “Gintarėlis” sukūrė puikius Kalėdų senelio namelius savo įstaigos kieme. Prie namelių kūrimo prisidėjo mokytojos J.Archišina, I.Rupšienė, D. Kurpienė, Ž. Kubilienė, L.Zubienė, S.Chmylnikovienė, I. Matulevičiūtė, R.Samavičienė, M. Mikėnienė, V. Katkuvienė, V. Siraštanovienė, G.Vagener, L. Gabrėnienė, V. Tarvydienė, I.Galdikienė, E. Daukšaitė.  Parodoje taip pat sudalyvavo ir mūsų socialiniai partneriai Kauno lopšelio darželio “Šnekutis” mokytojos G. Šimatonė ir K. Januškevičienė. Iš gautų rezultatų matyti, kad visi smagiai padirbėjo.

Kviečiame pasižvalgyti 

 

 

 

 

eTwinning ir Steam su “Boružiukais”

Nuo gruodžio 1 dienos “Boružiukų” grupės ugdytiniai dalyvavo tarptautiniame  eTwinning projekte. Projekto metu vaikai gilino žinias apie žiemos metų laiką ir Kalėdų tradicijas. Skiriant dėmesį kiekvienai STEM akronimo raidei. Projekto metu vaikai eksperimentavo, tyrinėjo, naudojosi išmaniosiomis technologijomis, įveikė inžinerinius iššūkius, žaidė matematinius žaidimus, domėjosi mokslu ir išgyveno kitokį Kalėdų laukimą. Projektas truko keturias savaites.

Projekto akimirkas pažiūrėkite paspaudę nuorodą https://animoto.com/play/LcPMRA56yWlYgZMfsfSsEA 


 

 

 

 

JUDĖJIMO SAVAITĖ

Rugsėjo mėnesį prisijungdami prie Judėjimo savaitės, kartu su visuomenės sveikatos specialiste Indre organizavome vaikams judrias pramogas lauke. Jomis džiaugėsi ir maži, ir dideli. Aktyviai dalyvavo užsiėmime, skaičiavo eidami žingsnelius, rūšiavo kamuoliukus. Labiausiai sudomino “karūnos” nešimas ant galvos (buvo naudojami specialūs balansiniai žiedai). 
Smagia pramoga džiaugėsi “Bitučių” ir “Boružėlių” grupės vaikai.

 

 

 

VIRTUALI RESPUBLIKINĖ  KŪRYBINIŲ DARBŲ  PARODA

“RIED MARGUTIS, ŽADIN ŽEMĘ”

Palangos lopšelio – darželio mokytojos Laureta Dominauskienė ir Eglė Slaninaitė – Bučnė šiemet organizavo Respublikinę kūrybinių darbų virtualią parodą “Ried margutis, žadin žemę”. Prie parodos prisijungė Kauno lopšelis – darželis “Šnekutis”, Šiaulių lopšelis – darželis “Sigutė”, Palangos lopšelis – darželis “Pasaka” ir “Gintarėlis”, Klaipėdos lopšelis – darželis “Boružėlė”. Savo aktyviu dalyvavimu nustebino Skuodo vaikų lopšelis – darželis.

Kviečiame pasidairyti virtualioje parodoje, pasidžiaugti vaikų, tėvų ir vaikų bei mokytojų sukurtais darbais.

 

 

 

PALANGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,SIGUTĖ“

RENGINIAI VAIKAMS IR BENDRUOMENEI

2019-2020 mokslo metai

Eil. Nr.

Pavadinimas

Data

Atsakingi asmenys

1.

Šventinis rytmetis rugsėjo 1-ąjai ,,Sudie vasara. Sveiki vaikai“

2019-09-02

Grupių mokytojos

2.

Judumo savaitė ,,Žingsniuokime kartu“

2019-09-19, 20

Alma Valaitienė, Aušra Toliušienė

3.

Dalyvavimas Solidarumo bėgime (organizatorius VŠĮ ,,Gelbėkit vaikus“)

2019 m. rugsėjis

Grupių mokytojos

4.

Parodos: ,,Egzotinių augalų sala“, ,,Moliūginės įdomybės“

2019 m. rugsėjis

Eglė Slaninaitė-Bučnė, Laureta Dominauskienė

5.

Rudenėlio šventė bendruomenei, forumas „Aš – gyvybės kūrėjas“

2019 m. spalio 14-17 d.

Eglė Slaninaitė-Bučnė, Laureta Dominauskienė

6.

Šv. Martyno diena, ,,Moliūgų žibintai“

2019-11-11

Eglė Slaninaitė-Bučnė, Laureta Dominauskienė

7.

Kalėdiniai renginiai „Skamba kalėdiniai varpai“

Kalėdinė paroda ,,Kalėdiniai varpai“

2019 m. gruodis

Grupių mokytojos

8.

Sausio 13-osios paminėjimas ,,Atmintis gyva, kol liudija“

2020-13

Grupių mokytojos

9.

Šventinis rytmetis skirtas Vasario 16 d. ,,Skamba dainelė Lietuvai šalelei“

2020-02-14

Jūratė Dočilovienė

10.

Užgavėnės ,,Kepė močia blynus“

2020-02-25

Jūratė Dočilovienė

11.

Kūrybinė paroda Kovo 11-ąjai ,,Negyvi daiktai atgyja“

2020 m. kovas

Grupių mokytojos

12.

Šv. Velykos ,,Ried margutis, žadin žemę“, margučių paroda.

2020-04-14

Eglė Slaninaitė-Bučnė, Laureta Dominauskienė

13.

Sportinė pramoga ,,Aš žaidžiu ir sportuoju“

2020-04-30

Aušra Toliušienė

14.

Renginiai šeimos dienai grupėse „Mamyte, tėveli, kviečiu į ratelį“

2020-05-22

Grupių mokytojos

15.

Priešmokyklinio amžiaus vaikų išleistuvės ,,Sudie, darželi, mielas“

2020-05-29

Alma Valaitienė, Rita Žukauskaitė

16.

Renginys vaikų dienai ,,Sveika, vasarėle“

2020-06-03

Grupių mokytojos